אבחון נכון ומדויק של מחלת פיברומיאלגיה הוא נקודת ציון חשובה עבור החולה. מדובר בסיומה של תקופה ארוכה, בה תלונות והלנות על כאב מפושט בגוף ועייפות מתמשכת, אינם זוכים למענה הנכון, ולעתים אף מקבלים תשובה לקונית בדמות "פסיכוסומטי".

למרבה הצער, על אף התקדמותו של המחקר המערבי אודות המחלה, עוד טרם נמצא הפתרון שיאפשר אבחון מהיר של המחלה.

כיצד מתבצע אבחון פיברומיאלגיה?

תהליך האבחון מתבסס על קריטריונים קליניים שונים, והוא איננו מותנה בבדיקות או תוצאות מעבדה אשר יכולות לאושש או להפריך את החשד בדבר המחלה.

למעשה, מרבית מן האבחנה מתבססת על תלונותיו של המטופל (או יש לומר תלונותיה לאור זאת שהמחלה שכיחה בעיקר בקרב נשים).

האבחון העיקרי שבאמצעותו נעזרת הרפואה המערבית טמון בשלילת מחלות אחרות – כאבים מפושטים בגוף יכולים לנבוע מאינספור מחלות שונות, כאשר את מרביתן אכן ניתן לאבחן באמצעים רפואיים שונים. אחד מן השלבים הראשונים טמון בשלילתן של מחלות אחרות, אשר יאותתו על הסבירות כי אכן מדובר בפיברומיאלגיה.

בין היתר, הבדיקות הרפואיות יכולות לכלול:

תסמינים אפשריים

אבחון פיברומיאלגיה באמצעות אירידיולוגיה

למרבה הצער, מרבית המטופלות המגיעות אלינו, עושות זאת לאחר חודשים רבים אם לא שנים של ייסורים ובעיקר חוסר וודאות.

עם הכאב ייתכן שעוד ניתן להתמודד מן ההיבט המנטלי, אולם כאשר אין לו כל הסבר ממשי, הרי שאי-הוודאות רק מעצימה את חוסר האונים, ויכולה גם להשפיע על מידת חומרתה של המחלה.

חשוב לדעת: פיברומיאלגיה יכולה להיגרם ממגוון רחב של גורמים וביניהם גם מצבים רגשיים שליליים לרבות דיכאון, חרדה ותשישות. על-כן, אבחון המחלה בצורה מדויקת, יכולה לסייע רבות בהקלה על המטופלת.

אבחון באמצעות אירידיולוגיה יכול להביא לקיצה של אי-הוודאות ולהתחלת גיבושה של תכנית טיפול שתותאם באופן אישי לגופך ולגורמים שהובילו למחלה.

מהי אירידיולוגיה? מדובר בשיטת אבחון ברפואה המשלימה אשר בוחנת את קשתיות העיניים. על-פי מיפוי העיניים, ניתן למצוא סימנים שונים על גבי הקשתיות אשר מעידים על מצבים רפואיים שונים, פיזיים ונפשיים.

לאתר את שורש הבעיה

טיפול בפיברומיאלגיה מתחלק לשתיים:

בניית תכנית טיפול מותאמת אישית

אבחון פיברומיאלגיה הוא למעשה תחילת הדרך לקראת טיפול שיותאם באופן אישי לגופך ולצרכיו השונים.

הטיפול בתסמינים עצמם הוא איננו אלא פלסתר, וסופו יהיה שהתסמינים ישובו, ונפתח תלות בתרופות מקלות. על-פי הרפואה המשלימה, מטרתנו היא לאתר את שורש הבעיה ולמגרה מן היסוד.

הילה בטבע מנוהלת על-ידי יעל בן-חור, אירידיולוגית מוסמכת, קינסיולוגית ונטורופתית.

כלל צמחי המרפא והתוספים הניתנים במסגרת הטיפול, מיוצרים בחנות התוספים של הילה בטבע באופן עצמאי, והינם ייחודיים לקליניקה שלנו.

האבחון מתבצע במקום והוא אורך מספר דקות (על אבחון באמצעות גלגל העין ניתן לקרוא כאן). מיד לאחריו, נבנה עבורך תכנית טיפול שתכלול צמחי מרפא, תוספי תזונה ושינויים באורח החיים.