טיפול טבעי בסינוסיטיס
טיפול באקנה

טיפול טבעי בסינוסיטיס

מאת: יעל בן-חור

אירידיולוגית, נטורופתית, קיניזיולוגית. מטפלת בצמחי באך ותוספי תזונה. בעלות חנות "הילה בטבע"

טיפול טבעי בסינוסיטיס: מהי המחלה?

סינוסיטיס היא דלקת של ריריות הסינוסים. הסינוסים הם חללים בתוך עצמות הפנים – מעל הגבות, מתחת לעיניים, בצידי האף  ובין העיניים. בדרך כלל סינוסיטיס נגרמת בעיקר אחרי מחלת השפעת ולעיתים חולפת תוך כמה ימים. סינוסיטיס כרונית נגרמת מדלקת או זיהום אחרי התקררות ממושכת ואז נסתמים הסינוסים בדלקת.

סימפטומים של סינוסיטיס:

כאבים ורגישות בסינוס הפגוע, גודש באף והפרשה של נזלת סמיכה, כאבי ראש, לחץ באוזניים, איבוד חוש הטעם, עייפות, עצבנות ואי שינה בלילה.

ההשפעה של סינוסיטיס כרונית על אורח החיים שלנו:

רק אנשים הסובלים מבעיה כרונית יכולים להבין כמה זה עלול להשפיע על אורח החיים שלנו. רוב האנשים רואים את תחום הבריאות כתחום של שחור ולבן, או שאנו בריאים או שאנו חולים. הבעיה עם מחלות כרוניות שהן נופלות לאזור האפור מהסיבה שהן אינן מסכנות חיים, ולכן אנשים לא מצליחים להבין כמה הן פוגעות באיכות החיים של מי שסובל מהן.

סינוסיטיס כרונית היא אחת הבעיות הרפואיות שזיש להן השפעה עצומה על התפקוד היומיומי שלנו, התסמינים שציינו הנ"ל הופכים לחלק בלתי נפרד מחיינו ומשפיעים על הביצועים שלנו בעבודה, על היכולת שלנו להנות, וגם על ההרגשה הנפשית שלנו. אדם שלא מרגיש טוב פיזית או נפשית הוא אדם שיש לו קושי להתרכז, בעל רצון נמוך לבצע פעילויות שונות כמו ללכת לחדר כושר או סתם לבלות עם חברים, ולא פחות חשוב, הוא אדם הסובל מירידה או תנודה קיצונית במצבי הרוח. יחד עם זאת, אין שום סיבה בעולם לקבל את גזר הדין ולהעביר את החיים בסבל, ולכן צריך להתעקש ולהילחם עד מציאת הפתרון.

כיוון שהרפואה מערבית לא תמיד מצליחה לספק פתרונות לבעיות כרוניות ואף לא פעם מקשרת בין הנפש לתופעה, חשוב לנסות שיטת טיפול שמטפלת גם בגוף וגם בנפש. טיפולים טבעיים המבוססים על צמחי מרפא מבוססים על איזון. מצד אחד הם מחזקים את הגוף ואת מערכת החיסון, ומצד שני במקביל הם פועלים על לאזן את הגוף והנפש כמכלול. אנו חיים בעולם עם המון לחץ, ולא פעם הלחץ הזה מתבטא אצלינו במחלות כרוניות שונות (או לחילופין לא תורם לבעיה) ולכן לעיתים טיפול טבעי פועל בגישה טיפולית שמנסה לפתור את שורש הבעיה ולא את התסמינים, כגון סינוסיטיס כרונית. כך או כך, אורח החיים של אדם הסובל מסינוסיטיס כרונית מלווה בהרבה כאב וסבל ומשפיע על כל אספקט של חייו.

אבחון וטיפול בסינוסיטיס באמצעות אירידיולוגיה:

בין אם אתם סובלים מסינוסיטיס כרונית, או שחליתם בסינוסיטיס לראשונה לא מזמן ומאז התסמינים לא עוזבים אתכם, שיטת טיפול באמצעות אירידיולוגיה יכולה לסייע לכם רבות. אבחון הבעיה דרך קשתית העין יכול לתת תשובות רבות למצב שלכם, וחשוב מכך להציע פתרונות.

באמצעות אבחון אירידיולוגי ניתן לאבחן האם המופל הסינוסיטיס והסיבה  והאם הסימפטומים אותם חווה המטופל מצביעים על סינוסיטיס או שמדובר בבעיה אחרת.  נכין תפריט מתואם אישי לפי מצב המטופל, נתאים תוספים וצמחי מרפא להקלה.  

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות באתר

אתם יכולים להרגיש טוב יותר !
התקשרו אלי ואשמח לעזור
יעל בן-חור
מטפלת שרואה אותך

המלצות מטופלים