נטורפתיה

תוכן עניינים

נטורופתיה

מהי נטורופתיה?

נטורופתיה הינה גישת ריפוי טבעית המשלבת בין גישות טבעיות מהרפואה המסורתית לגישות מודרניות המבוססות על עדויות קליניות ומחקרים. הנחת היסוד של הנטורופתיה כגישה הוליסטית היא ראית האדם כשלם, ומתבססת על אמונה כי בגופנו קיימים כוחות ריפוי להם אנו זקוקים כדי לרפא את עצמנו, פיזית ונפשית .כלומר האדם עומד במרכז הטיפול ולא המחלה. מכיוון שנקודת המוצא בטיפול היא טיפול באדם כמכלול ולא טיפול בסימפטומים או במחלה, מטרת הטיפול תהיה להגיע אל שורש הבעיה ולטפל בה מהשורש.
הנטורופתיה מאמינה בכוחות הריפוי הטבעיים הנמצאים בכל אדם ומתוך כך ביכולת של הגוף לרפא את עצמו. דוגמה לכך היא שהגוף יודע לשלוח תאים של מערכת החיסון כדי להילחם בחיידקים, דוגמה נוספת היא שהגוף יודע להפעיל את מנגנון הקרישה בדם. 

הגוף יוצא מאיזון במספר מצבים ביניהם: דיכאון, עצב, חרדה, טראומה, תזונה לקויה או מחסור בוויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו.

בעוד שתחזוקה נכונה של הגוף באמצעות תזונה נכונה ותוספים מתאימים חשובים לתחזוקת גוף בריא, אל לנו לשכוח כי גם האושר הפנימי שלנו משפיע על גופנו. 
הטיפול הנטורופתי משלב שינוי תזונתי כדרך חיים ובנית תזונה מותאמת, שונה מאדם לאדם, לפי יכולת הגופנית ומצב הבריאות הנוכחי בזמן הטיפול. שילוב ספורט יכול להאיץ את תהליך הריפוי, כמובן ששוב בהתאמה לפי היכולת האישית של המטופל.

הטיפול הנטורפתי מטפל במחלות רבות, ביניהן:

לנטורופתיה תזונה המיטיבה עם מגוון רחב של סוגיות בריאותיות שונות לרבות:

 • בטן וקיבה
 • קרון וקוליטיס
 • מחלות מעיים
 • קנדידה
 • קשב וריכוז
 • מערכת חיסון
 • פיברומיאלגיה
 • כאבי שלד
 • מצבים נפשיים כמו דיכאון, חרדות ועוד .

מהו טיפול נטורופתי?

הטיפול הנטורופתי ע"י נטורופתית מתחיל על ידי תשאול של המטופל להכיר אותו מכל הבחינות ולאחר מכן ,בנית את הטיפול המומלץ ,תזונה נטורפתית, תוספים, צמחי מרפא ואו פרחי באך כל אדם לפי הצורך האישי שלו. התאמת תוספי התזונה משתנה בהתאם לצרכי הטיפול, בתחילת טיפול יינתנו תוספים כהשלמה טיפולית ועבור מילוי חסרים תזונתיים. בהמשך התהליך יותאמו תוספים עבור תחזוקה בלבד.

אני מטפלת בכול הגילאים.

הכלים הנכללים בטיפול נטורופתי:

 • אירידולוגיה
 • דיקור אוזן
 • סוג'וק
 • צמחי מרפא
 • שמנים ארומתיים
 • פרחי באך
 • תוספי תזונה
 • שיפור הרגלי התזונה.

צמחי מרפא

ארומתרפיה

שמנים ארומתרפיים במבער או בעיסוי עצמי ע"י המטופל-גם השילוב בשמנים לפי התאמה אישית והצורך של המטופל פורמולות של שמנים בהכנה אישית לפסוריאזיס ,אטופיק דרמטיטיס ,גרד ופטריות בעור,פיטריות בציפורן ,טחורים ועוד.

פרחי באך

פרחי באך היא שיטת טיפול מתחום הרפואה האלטרנטיבית, המבוססת על מים המעורבבים עם ריכוזים משתנים של פרחים. התמציות האנרגטיות הללו מאפשרות טיפול במצבים שונים של חוסר איזון ריגשי ראו דף בנפרד .. 

חשוב לציין כי הטיפול הנטורופתי כולו מותאם לכל מטופל בהתאם לצרכיו האישיים, כמו כן מספר הפגישות תלוי בתהליך ובקצב ההחלמה. מומלץ להגיע לפגישה הראשונה עם בדיקות דם עדכניות.

מטפלת נטורופתית

מטפלת נטורופתית היא אשת מקצוע שמתמחה בטיפולים טבעיים שונים המבוססים על נטורופתיה.

הנטורופתיה היא שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוססת על התיאוריה שקיים קשר ישיר בין הגוף והנפש שלנו, ושלעיתים הגוף שלנו מפתח תסמינים המעידים על אי תקינות במערכות הגוף שלנו שאנו יכולים לרפא בעזרת טיפולים טבעיים ולא פולשניים ובעזרת שינויי אורח החיים שלנו. מטפלת נטורופתית מטפלת בגוף שלנו באופן הוליסטי ובוחנת את הבעיות השונות שלנו מפרספקטיבה של שלסימפטום יש קשר לאי תקינות רחבה יותר, ולא כבעיה נקודתית. קיימים לא מעט שיטות טיפול שניתן לקבל אצל מטפלת נטורופטית כגון דיקור סיני, שיאצו, שימוש בצמחי מרפא, תוספי תזונה, ובניית תפריט תזונתי בהתאם לצרכים או לחוסרים בגוף שלנו. קיימות לא מעט בעיות כרוניות שנותרו ללא מענה ברפואה המערבית, או לחילופין מקבלות טיפול תרופתי חריף לצמצום הבעיה אך לא לפתרונה. 

במקרים כאלה מאוד רצוי לשלב בין הטיפולים הקונבנציונליים ונטורופתיה, כיוון שמטפלת נטורופטית יכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלנו, בהפחתת המתח, ובזיהוי הטריגרים שמעוררים אצלינו את הסימפטומים. הצלחתו של טיפול נטורופתי תלוי רבות ביחסי האמון שבין המטופל למטפלת נטורופתית כיוון שהטיפולים הטבעיים נעשים גם בעזרת טכניקות טיפול שונות, אך גם בעזרת שיתוף מילולי ורגשי, ושקיפות מלאה. כמו כן, למרות ששיטת הטיפולים הטבעיים הוכיחה את עצמה כמאוד אפקטיבית בהקלה על כאבים ובטיפול במחלות מורשות, סוד הצלחה שלהם טמון ראשית באבחון נכון ומדויק, ולשם כך צריך מטפלת נטורופטית מנוסה ומקצועית המתמקצעת בסוגי הטיפול השונים, ומומחית בהתאמתם למטופל לפי הצורך.

למי מיועד הטיפול באמצעות נטורופתיה?

בימינו יש לא מעט בעיות רפואיות המוגדרות כמחלות כרוניות או רגישויות שונות שמתבטאות באלרגיות שונות וחוזרות אשר פוגעות לנו באיכות החיים, וחשוב מכך במערכת החיסונית שלנו. כמו כן, בין ההיצע האינסופי שקיים בתרבות המערבית, אנו לא פעם מסגלים לעצמנו הרגלים שאינם בריאים ומזיקים לגוף שלנו, ולשיטות הטיפול באמצעות נטורופתיה תזונה וצמחי מרפא שונים, היכולות לחזק את הגוף שלנו, לשמור על האיזון שלו, וכמובן להקל עלינו מול התסמינים השונים שאנו חווים. ולכן, בעוד לא מעט אנשים פונים לטיפול באמצעות נטורופתיה כדי לטפל בבעיות בריאותיות שונות ואף בוחרים לשלבם עם הטיפולים המערביים, קיימים אנשים שפונים לטיפול באמצעות נטורופתיה כדי לחזק את הגוף ואת הנפש, וכדי למנוע בעיות בריאותיות עתידיות. טיפול באמצעות נטורופתיה יכול לסייע במצבים של מחלות עיכול כרוניות (קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז), בעיות פוריות, מערכת חיסונית ירודה, מחלות עור (אקנה, פסוריאזיס, אלרגיות, בעיות עור וכו'), חוסר איזון הורמונלי, גיל המעבר (מנופאוזה), הפרעות שינה שונות, מחלות ניווניות (דלקת פרקים), מיגרנות, ומצבים של חרדות וסטרס. כך או כך, בין אם אתם זקוקים לטיפול בבעיה, או מעוניינים בטיפול כדי למנוע אחת, טיפול באמצעות נטורופתיה הוכיח את יעילותו בשנים האחרונות, והפך לחלק אינטגרלי בהתמודדות עם בעיות כרוניות שונות.

בכל שאלה והתייעצות לבניית תזונה נטורפתית מותאמת אישית, אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר טלפוני או להשאיר לי פניה באתר,

בברכת בריאות, יעל בן-חור

קראו עוד: נטורופתיה לכאבי ראש , נטורופתיה לדלקת מפרקים

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפולים נפוצים: