הליקובקטר פילורי טיפול טבעי

תחושת חוסר נחת מתמשכת בבטן איננה רק שמעוררת תסכול רב, אלא גם פוגמת באיכות חיינו ומשפיעה על תפקודנו היומיומי.

הסיבות לכך יכולות להיות רבות ושונות: רגישות / אלרגיה למזונות מסוימים אשר מתעוררות לרוב גילאי השלושים פלוס, וירוס שהחליט להפוך את גופנו-ביתנו לביתו שלו, דבר מאכל מסוים שתוקפו פג וכן חיידק ההליקוברטר פילורי הנחשב לגורם שכיח ונפוץ.

חשוב לציין כי נוכחותו של החיידק הליקוברטור יוצרת תסמינים הדומים לנסיבות רפואיות נוספות, לכן יש לבצע בדיקה קפדנית. תסמינים אלו כוללים צרבות הולכות וחוזרות, תחושת נפיחות בבטן, תחושת כאב ויש שמתארים זאת כ"אי-נחת" ברום הבטן ולעתים אף כאבים עזים המתעוררים באזור הקיבה, בחילות ושינויים ביציאות.

כיצד מאבחנים הליקובטור פילורי?

ישנה תפישה רווחת לגבי רפואה משלימה על-פיה ישנה התנגדות אל הרפואה המערבית. דעתי היא דווקא שרפואה משלימה כשמה כן היא, והיא נועדה להשלים את הרפואה הקונבנציונלית.

בהקשר זה, אומר כי אבחון החיידק נעשה באמצעות פניה אל רופא או רופאת המשפחה אשר יפנו אתכם אל הבדיקות הנדרשות:

  • בדיקת צואה – נחשבת לבדיקה הנפוצה ביותר. דגימת הצואה נשלחת לבדיקות מעבדה ובתוך זמן קצר ניתן לקבל תשובה חיובית או שלילית.
  • בדיקות דם – אמצעי נוסף למציאת האנטיגן. עם זאת, בדיקת הצואה נחשבת לאמינה יותר מבחינת משך הישארות הנוגדנים.
  • בדיקת רירית הקיבה – במסגרתן של בדיקות מתקדמות יותר במהלכן מחדירים מצלמה אל הקיבה (גסטרוסקופיה), ניתן לדגום את רירית הקיבה ולאבחן את החיידק.
  • בדיקת נשיפה – המטופל או המטופלת נושפים על גבי תבחין נשיפה הבוחן מדדים מסוימים אשר מצביעים על הימצאותו של החיידק.

מיהו אותו חיידק?

הליקובקטר פלורי הוא חיידק היושב לנו בדרך כלל על הסוגר של הקיבה.

הסיבות להתפתחותו הן רבות ושונות, הנפוצות שבהן הינן סטרס, תזונה לא נכונה וחומציות יתר בקיבה.

לצד העובדה שהוא מכאיב מאוד, הימצאותו עלולה להוביל לפצע בקיבה (אולקוס) וכן הוא נחשב לגורם סיכון אשר יכול להוביל להתפתחותו של סרטן הקיבה.

ההליקוברטר הפלורי שכיח בעיקר בקרב בני הגיל השלישי, אולם הוא איננו פוסח גם על צעירים יותר, וזאת בעיקר לנוכח העובדה כי סטרס הוא חלק בלתי נפרד מן השגרה היומיומית עבור רבים.

האם יש להליקובקטר פילורי טיפול טבעי?

הרפואה הקונבנציונלית מספקת לרוב טיפול המבוסס על 3 אנטיביוטיקות שונות. זאת לאור העובדה שהחיידק נחשב לבעל עמידות גבוהה למדי.

במסגרתה של הרפואה המשלימה, ניגש לטפל בהימצאותו של חיידק זה דרך מספר היבטים:

שינוי תזונתי

מה שאנחנו אוכלים זה מה שאנחנו מקבלים, זהו לא רק מוטו כי אם השקפת עולם שלמה הנוגעת למגוון רחב של סוגיות בריאותיות במסגרתה של הרפואה המשלימה.

כאשר מדובר בחיידק היושב לנו בקיבה, על אחת כמה וכמה שיהיה עלינו לערוך תפריט תזונתי מוקפד המוריד את רמת החומציות בקיבה.

נוריד תזונה חומצית לרבות מוצרי חלב, ומאכלים המבוססים על בשר אדום. מומלץ נורא להוריד ירקות סילוניים דוגמת תפוחי אדמה, חצילים, עגבניות ומשפחת הפלפלים, לוותר על חטיפים כגון בוטנים וזיתים, להפחית עד להימנע מרטבים לסלט וכן להימנע מתבלינים דוגמת פפריקה מתוקה.

תזונה נכונה ומוקפדת, היא המפתח להצלחתו של תהליך הריפוי.

תוספים תזונתיים

במסגרת הטיפולים, אני רותמת תוספי תזונה שונים, חלקם מוכרים וידועים וחלקם פחות.

מן הידועים שבהם, ניתן למנות:

  • תוספי פרוביוטיקהתוספי פרוביוטיקה
  • שמן אורגנו – המתפקד כמעין אנטיביוטיקה טבעית לגוף. הוא מסייע לתהליכים של מערכת העיכול, מחזק את המערכת החיסונית, מגן על גופנו מפני הימצאותם של פולשים ומקל על כאבים.
  • כלורידקס – קומפלקס צמחים המיוצר בקליניקה של הילה בטבע. מדובר בקומפלקס צמחי מרפא הכולל: כלורלה, זנב הארי, ציפורן ואניס. הוא מסייע לאזן את פעילותה של הקיבה.
  • ביו קאל – קומפלקס של צמחי מרפא המיוצר בבית הילה בטבע. כולל פחם אורגני, שומר, כוסברה, עלי מנטה, טימין וציפורן. מסייע למנוע נפיחות בבטן וגזים. יעיל מאוד לתהליך הריפוי וההרגעה של כל מערכת הבטן.
  • רליX – כפי שצוין לעיל, הליקוברטר עלול להתפרץ גם כתוצאה מסטרס מתמשך. לכן אני ממליצה על תוספים טבעיים המפשרים להפחית את רמות הלחץ הנפשי.

על תהליך הטיפול הטבעי

שמי יעל בן-חור, אני אירידיולוגית, נטורופתית, קינסיולוגית ומטפלת בפרחי באך.

את התמחותי באירידיולוגיה אני רותמת לתהליך הראשוני של הטיפול, ובו אני מאבחנת את מצבו הנתון של הגוף דרך בדיקת הקשתיות של העיניים. על התהליך, תוכלו לקרוא במדריך המלא שכתבתי בנושא אבחון באמצעות העיניים.

תהליך זה הוא אופציונלי. אני ממליצה עליו בחום כיוון שהוא מסייע לנו למקד את הטיפול התזונתי ולהתאימו לגופכם. אדגיש כי להליקובקטור פילורי טיפול טבעי אך חשוב נורא להתאימו לגופו וגופה של כל אחד ואחת מאתנו.

בכל שאלה בנושא, אני מזמינה אתכם להשאיר לי פנייה באתר או ליצור עמי קשר טלפוני.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפול בכאבי בטן

כאבי בטן לא מוסברים יכולים לפגום באורח חיינו, להוות מטרד של ממש ומקור לתסכול מתמשך. מטופלים רבים המבקשים לבחון אלטרנטיבות טיפוליות טבעיות, ניגשים לכך לאחר

להמשך קריאה »

דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת

להמשך קריאה »

טיפול בבחילות

במרבית המקרים לבחילות מתלווה אי נחת בבטן, ולעתים אף ממש כאב מובהק. אולם גם אם הבחילה היא זו הנוכחת יותר מן הכאב, הרי שהיא משפיעה

להמשך קריאה »

פרחי באך להרגעה

בחיי היום יום אנו חשופים למגוון רחב של גורמי מתח שונים; חלקם סביבתיים-חיצוניים כגון ריבוי משימות ומטלות בעבודה או בלימודים, סביבת עבודה שאיננה נעימה לנו

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: