אבחון בגלגל העין או בשמו הלועזי אירידיולוגיה, הינו פרקטיקה הבוחנת את הקשתית וסורקת אחר סימנים שונים המעידים על מצבו או מצבה של המטופל/ת.

מטרתו של אבחון בגלגל העין הוא לא לספק מענה טיפולי על תסמין דוגמת עייפות כרונית או בטן נפוחה, כי אם לאתר את שורש הבעיה עליה גופנו מאותת בדרכים שונות ויצירתיות. בעיות שונות אשר מקבלות ביטוי דרך סממנים פיזיים או נפשיים יכולות להיווצר כתוצאה ממתח נפשי מתמשך, חוסר איזון פנימי, תפקוד לקוי של איבר מסוים ועוד מגוון רחב של סיבות ונסיבות.

מדובר בשיטת אבחון הנהוגה בענף הרפואה המשלימה, שבאמצעותה ניתן לאתר את מקור הבעיה, ולאחריה להתחיל בבניית תכנית טיפול מותאמת אישית.

ביצוע אבחון דרך גלגל העין

אבחון אירידיולוגי מוכרח להתבצע בנוכחות המטופלים. לא ניתן לבצע אבחון אונליין.

העין טומנת בחובה שפע של רמזים ופרטים זעירים, וכל אחד ואחד מהם יכול לסמל על אשר מתרחש בתוכנו הן מן ההיבט הפיזי והן מן ההיבט המנטלי.

ניתן לערוך אבחון בסיסי על בסיס תצפית כללית בלבד, אולם לצורך אבחון מקצועי בגלגל העין, יש להיעזר במכשור מיוחד הכולל זכוכית מגדלת, תאורה ומצלמה מיוחדת ברזולוציה גבוהה.

רגע לפני.. איך הכול התחיל?

מטרת המאמר היא להסביר את הפרקטיקה, אולם מוטב לקחת רגע צעד אחורה ולהבין את התיאוריה העומדת מאחורי השיטה.

האירידיולוגיה פותחה במאה ה-19 על-ידי ד"ר ואן פאצקלי. פצדקלי רופא הונגרי שנודע כאבי השיטה, החל במחקרו לאחר שטיפל בינשוף פצוע ששבר את כנפו. הוא הבחין כי לינשוף נקודה שחורה על הקשתית, נקודה שהחלה להתבהר ולהלבין עם קצב החלמתו של הינשוף.

לאחר מחקר מקיף וממושך, מיפה פצאקלי את הקשתית וגילה בתהליך הדרגתי כי ישנם אינספור רמזים שונים המצויים בה, אשר משותפים למטופלים הסובלים מבעיות בריאותיות זהות. במחקרים מאוחרים יותר נמצאו הוכחות נוספות ליעילותו של אבחון דרך גלגל העין עד שהתהוותה מפה כוללת של הקשתית בכל אחת מן העיניים. לכל איבר ולכל סוגיה רפואית ישנו סממן המופיע בעינינו.

אבחון בגלגל העין – כיצד זה נראה בפועל?

האבחון מתבצע באופן מידי ולא צורך בזמן המתנה של ימים או שבועות עד לקבלת התוצאות.

בקליניקה לביצוע אבחון אירידיולוגי ישנו מכשיר מיוחד עם תאורה וזכוכית מגדלת המאפשר להגדיל את תצוגת הקשתית באופן משמעותי. על אותו המכשור מותקנת מצלמה מיוחדת שבאמצעותה ניתן לצלם את גלגל העין ברזולוציה גבוהה, וזהו אמצעי האבחון העיקרי בו נעשה שימוש.

מטרת המצלמה היא בראש ובראשונה להקל על המטופלים שאינם צריכים להישיר מבט אל תוך תאורה מסנוורת לאורך זמן, וכן לאפשר לאירידיולוג/ית לקבל תצלום ברזולוציה גבוהה לצורך זיהוי צבעים וסימנים ולו העדינים ביותר אשר קיימים על הקשתית.

העין באמת חושפת את הכל?

לא אחת, די שנתבונן בעינינו באופן מדוקדק וקפדני, כדי שניווכח בפרטים שונים המעידים על תפקוד לקוי של איבר מסוים, ריכוז גבוה של רעלנים ואפילו אירועים שהגוף חווה בעבר.

למעשה, יש המתארים את עינינו בתור דו"ח מפורט אשר מונה בצורה עניינית ומרשימה למדי את מה שמתחולל בתוכנו. החל מיכולת הריפוי הטבעית של הגוף ועד לפרטים נקודתיים ומהותיים דוגמת יתר לחץ דם, תזונה לקויה, מתח נפשי, אלרגיות ואף מחלות ההולכות ומתהוות עוד טרם קיבלו תסמין ממשי כלפי חוץ.

כל אלו מתרכזים בקשתית, האיבר העיקרי בעין בו האירידיולוג או האירידיולוגית מתמקדים.

אבחון בגלגל העין – עולם שלם של מורכבויות

כבר מבחינת צבעה של הקשתית, ניתן לאתר נטייה למחלות, דפוסים ואף נטיות רגשיות.

סך הכל יש שני גוונים לעיניים – חום וכחול. גוון זה משתנה כאשר מצטרפים אל הקשתית תתי גוונים שונים וזעירים אשר משנים את מראיה.

עיניים כחולות לרוב מאפיינות אנשים בעלי רגישות במערכת החיסונית ובעלי סיכון לפתח מחלות נשימתיות שונות. מנגד, לבעלי עיניים חומות מקובל לייחס בעיות שונות במערכת העיכול.

אך אין הדבר נעצר כאן, ולצורך הדוגמה, ניתן לאתר הבדלים משמעותיים בין שני בעלי עיניים כחולות שונות. כך לדוגמה, בעל עיניים כחולות עם סיבים לבנים הינו בעל סיכון רב יותר ללקות בדלקת מפרקים, זאת לעומת בעל עיניים כחולות אפורות אשר נמצא בקבוצת סיכון ללקות במחלות אחרות לחלוטין.

תוך כמה זמן מקבלים תוצאות?

אבחון דרך גלגל העין נעשה באופן מידי ובנוכחות המטופל או המטופלת.

זהו הצעד הראשון בדרך לטיפול כולל בבעיה או הסוגיה הבריאותית שממנה סובל/ת המטופל/ת.

בהילה בטבע, מטרתנו היא לערוך אבחון אירידיולוגי מקיף אשר יאפשר לנו לבנות וליישם תכנית טיפולים מלאה המותאמת באופן אישי לצורכי המטופל/ת.

תכנית שכזו יכולה לכלול התאמה אישית של צמחי מרפא ופרחי באך, תוספים תזונתיים, יצירת תפריט תזונתי מקיף ומתן הדרכות ליישום אורח חיים בריא.

לרוב מומלץ להגיע לביקורת לאחר חודש כדי לערוך אבחון אירידיולוגי מחודש. על פרקי הזמן בהם מוטב להגיע לביקורת יוחלט בהתאם לסוגיה הרפואית המדוברת.

יעל בן-חור, בעלת הילה בטבע, הינה מטפלת מוסמכת ברפואה משלימה המתמחה באירידיולוגיה, קינסיולוגיה ונטורופתיה. בהילה בטבע תוכלו למצוא צמחי מרפא ותוספים תזונתיים שנרקחו באופן אישי ולקבל הדרכות לאורח חיים בריא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פניה באתר או התקשרו: 054-8666072.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *