טיפול טבעי באקנה - אישה מפוצצת פצעון
blue-orange-human-eye-close-up-background (1)

טיפול באקנה (חצ'קונים)

מאת: יעל בן-חור

אירידיולוגית, נטורופתית, קיניזיולוגית. מטפלת בצמחי באך ותוספי תזונה. בעלות חנות "הילה בטבע"

טיפול טבעי באקנה

אקנה היא מחלת עור שכיחה הנגרמת  לרוב משינויים הורמונאליים של גיל הבגרות. ההורמונים מתקשרים עם בלוטות המפרישות סבום. הסבום מגן על העור, אבל שינויים הורמונליים גורמים להפרשה מוגברת של הסבום והופכים את העור לשמנוני. נגעי אקנה יכולים להיות לא דלקתיים או דלקתיים. אצל נשים מסוימות תהיה החמרה במצב העור לקראת מחזור חודשי. גם נשים בוגרות ונשים מניקות יכולות לסבול מאקנה.

תסמינים למחלת האקנה:

התסמינים הם פצעונים על פני העור עם ראשים שחורים או לבנים. הפצעונים דלקתיים וכואבים ועלולים להתפתח האזורים שונים בגוף – בפנים, בסנטר, בגב, מעל הישבן, במפשעות ובחזה. כמות הקומודונים (הפצעונים) משתנה מאדם לאדם וגם רמת חומרתם.

אבחון וטיפול   באקנה  באמצעות אירידיולוגיה:

באמצעות אבחון אירידיולוגי ניתן לאבחן את סוג האקנה (אקנה הורמונלי בשל הגיל או אקנה הנובע מלחץ נפשי או אקנה הנובע ממזון שומני ולא מאוזן). נכין תפריט מתואם אישי לפי מצב המטופל. בנוסף נתאים תוספים וצמחי מרפא. במידה והבעיה היא רגשית נתאים טיפול של פרחי באך. בכל מקרה נמליץ גם על טיפול קוסמטי. אורך זמן הטיפול במחלה יכול להיות ארוך או קצר וזה משתנה מאדם לאדם. אין לגעת בפצעי אקנה כדי להוציא ולנקות את החלב והמוגלה המצטברת בקומודון, הנגיעות יכולות להשאיר צלקות לכל החיים.

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות באתר

אתם יכולים להרגיש טוב יותר !
התקשרו אלי ואשמח לעזור
יעל בן-חור
מטפלת שרואה אותך

המלצות מטופלים