טיפול טבעי בסכרת
טיפול באקנה

טיפול טבעי בסוכרת

מאת: יעל בן-חור

אירידיולוגית, נטורופתית, קיניזיולוגית. מטפלת בצמחי באך ותוספי תזונה. בעלות חנות "הילה בטבע"

מהי סוכרת:

הסוכרת היא מחלה שנובעת מהפרעה או כשל בייצור האינסולין בגופנו. האינסולין הוא הורמון (פפטידי אנאבולי) אשר מופרש מהלבלב ונמצא בתאי הבטא באיי לנגרהנס אל מחזור הדם ובין תפקידיו הרבים, האינסולין אחראי על פעולת הגברת הספיגה של הסוכר בשרירי הגוף ובהפחתת רמות הסוכר בדם לאורך היום ובפרט לאחר פעולת האכילה. פעולת הספיגה של הגלוקוז בדם שלנו היא אחת הפעולות החשובות שמספקות לגוף שלנו אנרגיה. לסוכרת קיימים שני סוגים: סוכרת סוג 2, וסוכרת סוג 1. שני סוגי הסוכרת מהווים סכנת חיים ובפרט כאשר הן אינן מטופלות או לחילופין אינן מטופלות בהתאם. על אף זאת, סוכרת מסוג 2 היא אינה מולדת ויש לה קשר מובהק לאורח חיים לא בריא, ולתזונה עתירת סוכרים ושומנים ומלחים (ועל כך נפרט בהמשך). כך או כך, אסור להזניח את הטיפול במידה והובחנתם כחולי סוכרת.

סוכרת סוג 2 היא מחלה כרונית וניתן לטפל ולהגיע לערכים נמוכים לאורך שנים, למנוע את תופעות הלוואי שסוכרת גורמת במשך הזמן. כיוון שזו סוכרת הנגרמת כתוצאה מתזונה לקויה, ובמיוחד בימינו שיש לא מעט פיתויים, אחת השיטות היעילות (וההכרחיות) למזער את הסימפטומים שלה היא לשנות הרגלי תזונה ולסגל אורח חיים עם דיאטה מותאמת. לעומת זאת, סוכרת סוג 1 היא סוכרת מולדת ונחשבת לחלה אוטואימונית.

כאשר מדובר בסוכרת סוג 2 רוב האנשים מגלים את הסוכרת בבדיקות דם אקראיות ולכן מעל גיל 40 חשוב לערוך בדיקות לפחות פעם בשנה. לעומת זאת, סוכרת מסוג 1 (הנקראת גם סוכרת נעורים) בדרך כלל מתגלה כאשר הילדים סובלים מצמא חיצוני, אכילה מוגברת, עייפות וחלושה כרונית, וירידה קיצונית במשקל, טשטוש בראייה ובמקרים חמורים יותר כאשר הם סובלים ממצב של חמצת מטבולית שזה מצב מסכן חיים בו גוף החולה מייצר עודף חומצה ועלול לגרום לאי ספיקה בכליות.

יש ארבעה סוגי סוכרת – סוכרת סוג 1, סוכרת סוג 2, סוכרת הריונית וסוכרת מסיבות נוספות המשתנות מאדם אחד לאדם אחר.כגון נטילת סטרואידים, תופעת לוואי של השתלת איברים, ופגם גנטי בייצור האינסולין.

סוכרת סוג 1

סוכרת נעורים הנובעת מאי תפקוד של הלבלב ואי יצור של אינסולין. סוכרת זו אופיינית אצל ילדים עד גיל 18. חולים אלה מקבלים אינסולין לכל חייהם. החולים בסוכרת סוג 1 חייבים להקפיד על תזונה נכונה כדי למנוע את נזקי הסוכרת ולהימנע מתופעות נרופטיה (כאבים משקיעת סוכר בדפנות כלי הדם). אנשים הלוקים בסוכרת מסוג זה צריכים להשגיח ולהקפיד כל חייהם על תזונה מותאמת ונכונה. חולים המזניחים את הטיפול עלולים לסבול מבעיות חמורות כיוון שאי ייצור האינסולין בגוף שלהם ייאלץ את הגוף לחפש מקורות אנרגיה שונים בגוף ולגרום לפירוק של רקמות השומן בגוף ואף להגיע לצורך קריטי של כריתת גפיים. בנוסף, העלייה הדרמתית של רמת הסוכר עלולה לפגוע בראייה, בכלי הדם, בכליות, ובעצבים. בסופו של דבר מדובר במחלה אוטואימונית והגוף נמצא במאבק תמידי כנגד עצמו. יחד עם זאת, בעזרת אורח חיים מוקפד ובמעקב קבוע אחר רמת האינסולין , ניתן להימנע מבעיות אלו.

סוכרת סוג 2

יכולה להופיע בכל גיל ומסיבות שונות, אך נחשבת "לסוכרת של המבוגרים", סוכרת מסוג זה נגרמת כאשר הלבלב מייצר אינסולין ברמה נמוכה וכתוצאה מכך יש עלייה של סוכר בדם. הסיבות לכך הן רבות – נטייה גנטית, משקל עודף, שינוי תזונה לא מאוזן גיל, חוסר פעילות גופנית, עודף כולסטרול וטריגליצרידים. בסוכרת מסוג 2 ניתן לטפל ואף למנוע בעיקר בתחילת המחלה.

סוג זה של סוכרת בהחלט קשור לאורח החיים שסיגלנו לעצמנו ויש לה קשר ישיר לחוסר פעילות גופנית ולתזונה לא בריאה. יחד עם זאת, היא נחשבת לאחת מסיבות המוות הנפוצות בעולם המערבי כיוון שאי טיפול

בבעיה עלול לגרום לדום לב, אירוע מוחי, אי ספיקת כליות, ואף לעיוורון וקטיעת גפיים כמו אצל חולי סוכרת נעורים.

תסמינים לסוכרת סוג 2:

יובש קיצוני בפה, השתנה מרובה, עייפות וחולשה לא ברורה (גם אחרי שינת לילה טובה), דחף למתוק, עליה לא ברורה במשקל או ירידה במשקל ללא דיאטה, תחושת "שריפה" בגפיים ועוד.

סוגי הסוכרת השונים

למרות שאין ספק שסוכרת סוג 1ו-2 הן הנפוצות ביותר, אין זה הופך את הסוגים האחרים לפחות מסכני חיים, או ליותר "גמישים" מבחינת דחיפות. במידה והובחנתם בסוכרת מכל סוג, עליכם להבין כי מדובר במצב רפואי שדורש טיפול במיידי וכי כל רגע בו אתם מזניחים את הבעיה אתם מסכנים את חייכם.

אבחון וטיפול טבעי בסוכרת באמצעות אירידיולוגיה:

באמצעות אבחון אירידיולוגי ניתן לאבחן האם הסימפטומים אותם המטופל חווה מעידים על סוכרת או שמדובר בבעיה אחרת.

נכין תפריט מתואם אישי לפי המצב של המטופל. נתאים תוספים וצמחי מרפא. במידת הצורך נתאים טיפול בפרחי באך על מנת לסייע למטופל לצלוח את האתגר בשינוי אורח חיים.

1. אודות האבחון

אבחון באמצעות אירידיולוגיה מתבסס על גלגל העין, ובמהלכו אני סורקת את קשתית העין עם מצלמה מיוחדת.

דרך סימנים המצויים בקשתית דוגמת פסים ונקודות, ניתן לקבל מה שאני מכנה בתור 'דו"ח מפורט' על גופנו; דו"ח אשר מגולל את קורותינו, סוגיות רפואיות בעבר ובהווה, חוסר איזון פנימי ועוד.

עוד בנושא, אשמח להפנותכם למאמר מקיף על אבחון בגלגל העין.

2. בניית טיפול מותאם אישית

בעזרת שילוב של תפריט תזונתי המותאם אישית לצורכי גופנו, וכן צמחי מרפא לחיזוק הגוף והשבת האיזון הפנימי, ניתן להביא לשיפור משמעותי בתסמינים ובמידת חומרתה של המחלה.

יש לציין שאין מטרת טיפול טבעי בסוכרת לבוא בסתירה עם טיפול רפואי מערבי; מטרתנו היא להשתמש במשאב הפנימי של גופנו, בכוחו הפנימי להביא לבריאות איתנה ככל הניתן.

התייעצו איתי

שמי יעל בן-חור, הבעלים של הילה בטבע, חנות תוספים תזונתיים במרקחה אישית וקליניקה לאבחון אירידיולוגי.

בכל התייעצות ושאלה, אני מזמינה אתכם ואתכן להשאיר לי פנייה באתר או ליצור עמי קשר טלפוני, ויחד נבחן כיצד אוכל לסייע לכם ולשפר באופן ניכר את איכות חייכם.

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתבות נוספות באתר

אתם יכולים להרגיש טוב יותר !
התקשרו אלי ואשמח לעזור
יעל בן-חור
מטפלת שרואה אותך

המלצות מטופלים