טיפול טבעי בסבוריאה

סבוריאה היא אקזמה של העור המתבטאת בתפרחת אדומה. היא יכולה גם להופיע כעור יבש ונוקשה (קשקשים) שלעתים שב והופך לדלקתי.

מצב דלקתי זה, מופיע בעיקר בפנים ובקרקפת, באזורים הכוללים בלוטות חלב. הגוון האדמדם מופיע לרוב באזורי הסמוכים לאף, אזור הגבות, בסנטר, האוזניים ובקרקפת בסמוך לקו המצח. סבוריאה יכולה להופיע גם באוזרים נוספים בגוף לרבות אזור בית החזה, בית השחי, הטבור והמפשעה.

התלונה השכיחה ביותר בקרב הסובלים מסבוריאה היא גרד קשה הדומה מאוד לזיהום פטרייתי. הגרד החוזר והנשנה של האדם הלוקה בסבוריאה, לצד רגישותו המוגברת של העור הנוקשה, מובילים להופעתן של שריטות ולעתים אף לדימומים שטחיים קלים.

מה הם הגורמים לסבוריאה?

המחלה מופיעה כאשר בלוטות החלב מפרישות שומן באופן שאיננו מבוקר, ובכך גורמות לדלקתיות חוזרת ונשנית בעור ולנשירתם של תאי עור מתים (דבר המתבטא בסופו של דבר בתצורתה של קשקשת).

לפי מחקרים סטטיסטיים נמצא כי תפוצתה ניכרת יותר בקרב גברים.

הגורמים לסבוריאה אינם מובנים במלואם למדע, אולם הסברות העיקריות מצביעות על הסטרס כאחד מן הגורמים המובילים להתפרצותה.

נוסף על כך, שינויי מזג אוויר תכופים, תורשה גנטית וחוסר איזון הורמונלי ידועים אף הם גורמים בעלי השפעה ניכרת אשר עלולים להגביר את היתכנותה של המחלה.

תסמינים עיקריים

הסבוריאה מתאפיינת בתפרחת אדמדמה, ולעתים קרובות בקשקשים ועור נוקשה.

בעת שהיא מתפרצת, גוון העור מתאפיין באודם ניכר.


העברת האצבע על גבי האזור המודלק, יחוש מעט קשיח אך שומני מאוד. זאת כיוון שתפוצתה ניכרת יותר באזורים בגוף ובהם ישנן בלוטות חלב.

האם יש לסבוריאה טיפול טבעי?

חשוב לציין כי הסבוריאה היא מחלה כרונית, ולכן מטרת הטיפול היא להקל עד כמה שניתן ולצמצם את גורמי הסיכון להיתכנותה של דלקת.

הרפואה הקונבנציונלית המערבית מציעה טיפולים תרופתיים, אולם מרביתם מתבססים על סטרואידים.

בעייתיות הקיימת בשימוש תכוף מדי בסטרואידים, ניכרת בעובדה שמשחות אלו פוגעות בעור, מחלישות את חוסנו ואף יכולות להרע את מצבו את המטופל בהמשך עם דלקות קשות יותר ותכופות יותר.

מסיבה זו, גם רופאים מציעים אלטרנטיבות שונות מתוך הרפואה המשלימה.

טיפול טבעי בסבוריאה מן השורש

במסגרת הטיפול הניתן בקליניקה של הילה בטבע, מטרתנו היא לגעת בשורשי הגורמים למחלה.

זהו טיפול המשלב בין הקלה מידית על המטופלת לבין שינוי תזונתי ושינוי הרגלים שליליים אשר עלולים ללבות את הלהבות ולהגדיל את סיכויי חזרתה של התפרחת.

הפחתת מתחים נפשיים

גם אם איננו חשים בו, הרי שמתח נפשי מתמשך עלול לתת את אותותיו דרך מגוון רחב של תסמינים, לרבות תופעות פיזיולוגיות ותחלואה.

סיגול שגרה ספורטיבית קבועה, היא דרך נהדרת ויעילה להפחתת ושחרור מתחים. אינכם מוכרחים להידרש לריצות ארוכות או להירשם לחדר הכושר הסמוך לביתכם. די בהליכה בת 20 דקות מדי ערב, כדי ליהנות מן ההשפעה הפיזיולוגית של הספורט על המוח.

תזונה נטורופתית אף היא דרך חשובה המאפשרת להפחית מתחים. בהילה בטבע אנו גם מטפלים במקרים של סטרס וחרדה בתוסף טבעי הנרקח אצלנו העונה לשם רליX.

חיזוק המערכת החיסונית

חיזוקה של המערכת החיסונית עונה בדיוק על כל מהותה של הרפואה המשלימה: כל תחלואה וכל סוגיה בריאותית החל מפיזית ועד לנפשית, כולן ככולן הן תסמינים הצפים מעלה מן הגוף כתוצאה מבעיה שורשית עמוקה יותר.

כחלק מן הטיפול בסבוריאה, עלינו לבנות תפריט מאוזן העונה על חסרים תזונתיים, המסלק רעלנים המצטברים בגוף ואשר מחזק ומדרבן את החוסן של גופנו.

אלרגיות

אלרגיות אף הן יכולות להגביר את הסיכון להתפרצותה של סבוריאה.

כחלק מן הגישה לטיפול טבעי בסבוריאה, מטרתנו היא לבחון את הרגישויות השונות של הגוף, החל מרגישות למזון, דרך רגישות בעונות מאבק ועד לאלרגיות נפוצות דוגמת אלרגיה לאבק.

תגובות אלרגיות מחלישות את המערכת החיסונית, ובכך מעלות את הסיכון להופעתה של התגובה הדלקתית על העור.

אבחון אירידיולוגי לסבוריאה

שמי יעל בן-חור, אני מטפלת ברפואה משלימה. בעלת הסמכה באירידיולוגיה וקינסיולוגיה, מטפלת מוסמכת לנטורופתיה וטיפול באמצעות פרחי באך.

אבחון אירידיולוגי נעשה באמצעות סקירתן של קשתיות העיניים, כאשר צפיפות הסיבים שבקשתיות וסימנים הנוצרים על גביהן במרוצת הזמן, מאפשרים לנו לספר על מצבן של המערכות השונות בגוף. יתרה מזאת, לצד השתקפות כלל מערכות הגוף דרך עינינו, האירידיולוגיה מאפשרת לספר על מצבו הנפשי של אדם ולאתר טראומה רגשית, חוסר ביטחון, דיכאון, סטרס וחרדה.

לסבוריאה טיפול טבעי כללי התקף לגבי כל מטופל ומטופלת, אולם באמצעות אבחון אירידיולוגי מקדים, ניתן לבנות טיפול המותאם באופן אישי לצורכי גופנו, הן הפיזיים והן המנטליים.

הצלחת האבחון עומדת על בין 90 ל-95 אחוזים, ובכך מאפשרת לנו להעניק את הפתרון הנכון ביותר לעצמנו.

מה משך הטיפול?

טיפול טבעי בסבוריאה מצריך לרוב מפגש אחד בלבד הכולל אבחון אירידיולוגי והתאמת טיפול לרבות תזונתי. השיפור יחל בתוך זמן קצר.

מומלץ לבצע מעקב תקופתי, ניתן גם מעקב טלפוני, וזאת כדי להמשיך ולהתאים את הטיפול באופן הנכון והמדויק ביותר. עם זאת, מעקבים שוטפים הם בגדר המלצה בלבד, ותלויים ברצון המטופל או המטופלת.

בכל שאלה והתייעצות, אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר טלפוני, לכתוב לי בוואטסאפ או להשאיר לי פניה באתר.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפול בכאבי בטן

כאבי בטן לא מוסברים יכולים לפגום באורח חיינו, להוות מטרד של ממש ומקור לתסכול מתמשך. מטופלים רבים המבקשים לבחון אלטרנטיבות טיפוליות טבעיות, ניגשים לכך לאחר

להמשך קריאה »

דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת

להמשך קריאה »

טיפול בבחילות

במרבית המקרים לבחילות מתלווה אי נחת בבטן, ולעתים אף ממש כאב מובהק. אולם גם אם הבחילה היא זו הנוכחת יותר מן הכאב, הרי שהיא משפיעה

להמשך קריאה »

פרחי באך להרגעה

בחיי היום יום אנו חשופים למגוון רחב של גורמי מתח שונים; חלקם סביבתיים-חיצוניים כגון ריבוי משימות ומטלות בעבודה או בלימודים, סביבת עבודה שאיננה נעימה לנו

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: