בעיות הורמונליות אמנם נפוצות בעיקר אצל נשים, אך גם גברים עלולים לסבול מהשפעתם.

נהוג לשייך לחוסר איזון הורמונלי בעיקר את הופעתם של פצעי אקנה וכן בעיות של עצבנות, עצבות או רגזנות. ועם זאת, ישנן עוד סוגיות רבות נוספות אשר עלולות להיגרם כתוצאה מבעיות הורמונליות; בעיות שינה, ירידה חדה במצב הרוח עד לכדי תסמינים של דיכאון, השמנת יתר, וזהו רק על קצה המזלג.

טיפול טבעי בבעיות הורמונליות

מה הם הורמונים?

לפני שנצלול אל תוך הטיפול עצמו, בואו נעצור ונבין לרגע מהו הורמון.

הורמון – חומר חלבוני / שומני המיוצר בבלוטות האנדוקריניות, ותהליך ייצורו הראשוני מתרחש בבלוטת ההיפותלמוס שבמוח. מדובר בתרכובת כימית שבאמצעותה תאי הגוף יכולים לתקשר האחד עם השני. מכאן אפשר להסיק, שלהורמונים ישנה השפעה ניכרת על אופן תפקודו של הגוף, וכל שינוי ברמתם, יכולה להיות מורגשת, ואף מורגשת מאוד.

למעשה, ישנם סוגים רבים ושונים של הורמונים. ישנם הורמוני מין המופרשים בבלוטות המין, ואלו הם ההורמונים הנשיים והגבריים. ישנם הורמונים המיוצרים בלבלב והם אלו שאחראים על הפרשת האינסולין.

אם ננסה לסכם זאת בקצרה, הרי שלהורמונים תפקיד חשוב בוויסות המערכות השונות הפועלות בגופנו, ובהבטחת פעילותן ההרמונית זה או עם זו.

כיצד חוסר איזון הורמונלי יכול להשפיע על בריאותנו?

בעיות הורמונליות יכולות להתבטא במגוון רחב של תסמינים. עד כדי כך, עד שלעתים, נמצא את עצמנו מתקשים לשים על כך את האצבע ולהבין כי כלל הסימפטומים שאנו חווים, מקורם בחוסר איזון פנימי.
בין התסמינים השונים אשר עלולים להתעורר כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי, ניתן למנות:

מן התופעות ההורמונליות שצוינו לעיל, ניתן להבין שעיקר המטופלים שמגיעים אלי הן למעשה מטופלות וכאן המקום לציין סוגיות נוספות דוגמת ווסת לא סדיר ובעיות פוריות. חלקן מרגישות שאלו ההורמונים שגורמים לבעיה, אך רוצות להבין מה הן דרכי הטיפול היעילות ביותר עבורן, וחלקן נואשו מן הטיפול המסופק ברפואה הסטנדרטית, ומבקשות למצוא לעזר את הרפואה המשלימה.

כיצד ניתן לבדוק חוסר איזון הורמונלי?

חשוב לציין שאינני שוללת את הרפואה המערבית. לטעמי, הרפואה המשלימה והרפואה המערבית הן שתיהן חלקים חשובים נורא בשמירה על בריאותנו.

ועם זאת, אני כן חושבת שלרפואה המשלימה יש מקום חשוב ביצירת איזון פנימי וזאת לאור הנחת היסוד שמאפיינת את כל שיטות הטיפול הטבעיות – מציאת שורש הבעיה, ולא כיסוי הבעיות באמצעות טיפול בתסמינים.

לרוב בדיקות אלו מתבצעות על-ידי תשאול רפואי, אך ניתן גם לבצע בדיקה מעמיקה יותר באמצעות בדיקות מעבדה.

ברפואה המשלימה, אני רותמת את תחום התמחותי ומבצעת אבחון אירידיולוגי למטופל/ת. ככלל, אירידיולוגיה היא שיטת אבחון אשר בוחנת את קרניות העיניים. על-פי שיטה זו, בקרניות העיניים ניתן למצוא דו"ח פרטני המגולל את מה שמתרחש בגופנו. למעשה, אני יכולה לזהות מחלות שהיו ואף סוגיות בריאותיות שמתהוות ושיתנו את אותותיהן בעתיד. אומרים שהעיניים הן ראי לנשמה, אז למעשה הן ממש חלון שצופה אל עבר הגוף כולו, פיזית ומנטלית.

אם תרצו לקרוא יותר בנושא, אשמח להפנות אתכם לכתבה מקיפה שמסבירה על אבחון בגלגל העין.

מה גורם לחוסר איזון הורמונלי?

בעיות הורמונליות יכולות לנבוע ממגוון רחב של סיבות. לעתים הן אף עלולות לצוץ כך פתאום, ללא שום התראה מוקדמת.

ועם זאת, מחקרים רבים נערכו בנושא ומצביעים על סיבות מרכזיות דוגמת: תהליך ההתבגרות הטבעי של הגוף, לחץ נפשי, הרגלים שליליים דוגמת צריכת אלכוהול מוגברת ועישון, חוסר פעילות גופנית, תזונה לקויה, הצטברות רעלנים בגוף ועוד.

טיפול טבעי בבעיות הורמונליות

לבעיות הורמונליות טיפול טבעי אפקטיבי כאשר ניגשים לכל מקרה באופן פרטני וממוקד.

מטרת האירידיולוגיה בה אני משתמשת, היא להסתכל אל תוך הגוף ולהבין את התהליכים המתרחשים בו. ניתן למצוא רמזים רבים המובילים למערכות גוף שונות לרבות מערכת העיכול, הכבד שגם הוא אחראי על הפרשתם של הורמונים ולמעשה כל מערכת באשר היא.

הטיפול מורכב מהתאמת צמחי מרפא ותוספים תזונתיים הנרקחים באופן אישי בבית הילה בטבע, הכנת תפריט תזונתי המותאם אישית למטופל או למטופלת, וכן מהדרכות לגיבוש אורח חיים בריא המבין את צורכי הגוף.

תזונה

הרי שלתזונה המותאמת אישית לגופנו, ישנה השפעה מכרעת על האיזון ההורמונלי שבגופנו. מומלץ להרבות במאכלים הכוללים אומגה 3 המדרבנת את ייצורם של הורמונים שונים דוגמת אסטרוגן שהוזכר לא אחת במאמר זה.

כמו כן, מומלץ להפחית בסוכרים פשוטים, שכן רמה גבוהה של סוכר מעלה את רמות האינסולין. מדובר בהורמון אשר יכול לפגוע בנוכחותם של הורמונים נוספים, ומכאן הדרך לחוסר איזון היא מהירה.

ספורט

לבעיות הורמונליות טיפול טבעי יעיל וזמין לכולנו בדמות פעילות גופנית סדירה.

מומלץ להקפיד על פעילות גופנית ולו ברמה נמוכה, כדי שזו תסייע לווסת ולאזן את רמות ההורמונים בגוף. ספורט הוא פתרון מצוין לסטרס ודיכאון. כאשר אנו מתוחים, גופנו מייצר כמויות עודפות של הורמון בשם קורטיזול. נוכחות מוגברת של הורמון זה עלולה להוביל לתחושת עייפות כבדה וכן לבעיות במערכת העיכול.

רק מדוגמאות אלו, ניתן להבין עד כמה מערכות גופנו מושפעות זו מזו, וכיצד טיפול כולל, יכול להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים.

ייעוץ אישי בבית הילה בטבע

הילה בטבע, נוסדה ומנוהלת על-ידי יעל בן-חור, מטפלת ברפואה משלימה, אירידיולוגית, נטורופתית, קינסיולוגית והרבליסטית.

בהילה בטבע תקבלו אבחון וייעוץ מקיף, ותקבלו טיפול המותאם אישית לגופכם.

לפרטים נוספים, צרו קשר טלפוני, או השאירו פניה לצורך קבלת שיחה חוזרת.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *