טיפול טבעי בסינוסיטיס כרוני

סינוסיטיס שאיננו כרוני עלול להתפתח כתוצאה מצינון או שפעת כאשר מערות הפנים (סינוסים) נחסמות עקב הפרשות מרובות. הפרשות אלו עלולות להוביל לתהליכים דלקתיים כאשר המחלה מתאפיינת בהופעתם של כאבי ראש קשים (בעיקר בעת כיפופו של הראש קדימה), סחרחרות, ירידה בחוש הריח, קשיי נשימה ולעתים גם תחושת אי נוחות בעיניים וכאבי שיניים.

במקרים רבים, סינוסיטיס רגילה יכולה לעבור מעצמה, אך אם היא נמשכת לאורך זמן רב מדי, הרי שללא טיפול נכון, המחלה עלולה להחמיר ולהוביל להופעתם של מצבים בריאותיים מסוכנים לרבות דלקת קרום המוח ומחלות זיהומיות. במקרים כאלו יופיעו תסמינים נוספים לרבות חום, צמרמורות ושיעול.

מהו סינוסיטיס כרוני?

יש להפריד בין שני מצבים שונים: סינוסיטיס המתפתח כתוצאה ממחלה ומנגד סינוסיטיס כרוני.
בעוד שהמחלה הזמנית נובעת מגורם ויראלי שאט אט עלול להפוך לזיהום חיידקי (ואז נדרש טיפול תרופתי), הרי שסינוסיטיס כרוני יכול להיגרם מסיבות נוספות לרבות נזלת כרונית, מבנה אנטומי לקוי בעצמות הגולגולת, חשיפה ממושכת למזהמים, אלרגיות, אסתמה, פעילות ירודה של מערכת החיסון ועוד.

במקרה שכזה, הרפואה מגדירה סינוסיטיס כרוני כאותה המחלה, אך ככזו הנמשכת לאורך זמן רב יותר ושאיננה חולפת מעצמה או באמצעות טיפול בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים.

סינוסיטיס כרוני: תסמינים מובהקים וחזקים יותר

בעוד שהמחלה הרגילה מתאפיינת בתסמינים 'נסבלים' במידה כזו או אחרת, הרי שאלו הלוקים בסינוסיטיס כרוני מלינים על תחושות קשות הכוללות עייפות כרונית, חוש ריח ירוד, כאבי ראש חזקים ולעתים אף חוסר יכולת לבצע פעולות שגרתיות ויומיומיות לאור הסחרחורת ואי-הנוחות הקשה.

במקרים מסוימים, רופאים רבים ממליצים על ביצוע ניתוח בסינוסים למיגור מקור הבעיה, אך בו בעת גם אינם ממהרים להכריז על הצורך בהגעה אל עבר שולחן המנתחים. על כן, לא אחת, מטופלים פונים לקליניקה שלנו כדי להיוועץ ולבחון האם יש לסינוסיטיס כרוני טיפול טבעי אשר יוכל לסייע בשיכוך התסמינים וכל שכן במניעת הישנותה של המחלה והחמרתה.

גורמים לסינוסיטיס כרוני

לסינוסיטיס כרוני טיפול טבעי אשר בין היתר נובע משינוי אורחות החיים וסיגול הרגלים חדשים. להלן מספר גורמים מובהקים אשר נובעים בין היתר מאורח חיינו:

אלו הם הגורמים בהם אנו יכולים להשיג שליטה מסוימת וכך לנצל את החיזוק הטבעי של הגוף. לצד אלו, חשוב לציין שישנם גורמים אשר אינם בשליטתנו, אז מוטב לבחון כיצד לאתר מקור הבעיה, למגר אותו או לחילופין לחזק את הגוף לצורך הפחתת עוצמתה של המחלה. גורמים שכאלו יכולים להיות: אסתטמה, מבנה אנטומי לקוי במערות האף וזיהומים ויראליים וחיידקיים.

תזונה כטיפול טבעי לסינוסיטיס כרוני

תזונה היא חלק בלתי נפרד מן האקט הטיפולי של הרפואה המשלימה, ויש בכוחה כדי לחזק את המערכת החיסונית, להפחית גודש ולצמצם את היתכנותן של תגובות אלרגיות.

כחלק מן הטיפול המוענק במסגרת הילה בטבע, מקורה של הסינוסיטיס מאותר באמצעות אבחון אירידיולוגי ובחינה מדוקדקת של גלגל העין. עם קבלת התוצאות הניתנות כבר במהלך המפגש (ראו בנושא זה את ההסבר אודות אבחון באמצעות גלגל העין), נבנית תכנית טיפול המבוססת בין היתר על תזונה.


בין הדגשים המומלצים לסיגול תזונה בריאה המיטיבה עם החולים בסינוסיטיס כרוני ניתן למנות: הפחתת צריכת מוצרי חלב, בשרים מעובדים ומזונות העתירים בסוכרים ופחמימות פשוטים דוגמת לחם לבן ומשקאות קלים. כל אלו מעודדים תגובות דלקתיות ומחמירים את תסמיניה של המחלה.

לעומתם, מומלץ לצרוך: ירקות, פירות, פחמימות מורכבות ומזונות בהם אנו מודעים שאיננו מפתחים כל תגובה אלרגית או ליחה.

תזונה נכונה ובריאה יכולה לסייע בהפחתת הסיכויים להישנותה של המחלה ולהחמרתה.

שימוש בצמחי מרפא

לנטורופתיה מגוון רחב של אפשרויות טיפול אשר יכולות לסייע באופן ניכר לחולים. בעזרת שילוב של תוספים תזונתיים ותערובות של צמחי מרפא, ניתן לחזק את מערכת החיסון וכך גם לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.

אודות הילה בטבע

הילה בטבע הוקמה ומנוהלת על-ידי יעל בן-חור, אירידיולוגית, קינסיולוגית ונטורופתית.

לצד היותנו חנות המציעה תוספי תזונה וצמחי מרפא המיוצרים כאן אצלנו באופן עצמאי, יעל בן-חור מעניקה שירותי אבחון מקצועיים באמצעות סקירת גלגל העין.

עינינו הן מקור מידע עצום, ולא אחת אנו מכנים אותן גם כדו"ח מקיף המגולל בפנינו את כל ה'חוויות' שגופנו עבר. ניתן לזהות מחלות בהתהוות ואפילו רמזים למחלות שהיו בעבר.

בעזרת אבחון מדויק של קשתית העין, נמצא עבורכם טיפול טבעי לסינוסיטיס כרוני אשר יסייע לכם להפחית את התסמינים, לחזק את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ולנקוט בצעדים מניעתיים אשר יסייעו בהפחתת הישנותה של המחלה.

לפרטים נוספים התקשרו: 054-8666072 או השאירו פניה באתר.