כאבים בארובת העין, ידועים גם בתור מיגרנה של העיניים.

מדובר בכאב חזק שעוטף את ארובת העין ואף מרגיש שהוא ממוקם ממש מאחורי גלגל העין. רבים מתארים את תחושת התסכול שלהם כאילו והם רוצים למצוא דרך ולהגיע עם היד אל האזור הכואב, אך לשווא.

מיגרנה איננה דומה בעוצמתה לכאב ראש, והיא יכולה אולי להימשך שעות בודדות, אך לעתים ללוות אותנו למשך יום שלם ואף ימים ארוכים.

רבים הסובלים ממיגרנות יודעים לעתים לחזות אותה, כשהגוף מאותת עליה במה שנקרא אאורה. מדובר בתסמינים שונים שמלווים את הימים הקודמים למיגרנה בדמות ראייה מטושטשת, ראייה של היבהובים, צוואר תפוס בצדו האחד של הראש, תחושת נימול בגפיים העליונות, התחתונות או שתיהן ולעתים גם רגישות לאור.

מיגרנה של העיניים

מיגרנה היא כאב ראש עוצמתי במיוחד, שעלול ללוות אותנו למשך ימים. לצד הכאב הקשה שיכול לעתים להשבית אותנו מכול מלאכה, נלווים תסמינים נוספים המקשים על האדם הסובל ממיגרנה לרבות: תחושת בחילה ולעתים אף הקאות, סחרחורות, רגישות רבה לאור, רגישות לסאונד וטשטוש בראייה.

המיגרנה יכולה להופיע במגוון חלקים שונים של הראש, והמאפיין העיקרי שלה הוא שאין מדובר בכאב כללי, כי אם בכאב ממוקד דוגמת חלקו האחורי של הראש, חלקי הקדמי וכן מעל, מסביב ומאחורי העין.

מיגרנה של העיניים נחשבת למעשה לאחת מן התופעות היותר נפוצות, ועל אף היותה מאוד ממוקדת באזור אחד, הרי שהיא נחשבת לחוויה מאתגרת במיוחד עבור האדם הסובל ממנה.

כיצד מיגרנה רגילה נוצרת?

לא חסרים מחקרים ורשומות שסקרו את המיגרנה וסיבותיה לאורכה ולרוחבה. ועם זאת, בניגוד לכאב ראש קלאסי, שם ידוע שמדובר בהתכווצות והתרחבות של כלי דם, המיגרנה על אף שהיא תופעה מוכרת, היא מורכבת יותר.

כאבים בארובת העין הם מעט שונים בנסיבותיהם וחוקרים סבורים שהם נובעים כתוצאה משינויים בגודלם של כלי הדם בעין. כאן המקום להכיר את המונח "מיגרנה אוקלורית" (אוקולור = עין בלטינית). על אף שזוהי מיגרנה ידועה ומוכרת, הרי שלמעט סברה מצד החוקרים לגבי כלי הדם, עוד לא אותר הגורם הישיר להיווצרותה.

תסמינים של מיגרנה של העין

בעוד שתסמיני מיגרנה רגילים כוללים כאבים באזור ממוקד בראש, בחילות, סחרחורות, רגישות לרעש ורגישות לאור, הרי שמיגרנה של העיניים עלולה להביא עמה תסמינים נוספים לרבות:

טיפול טבעי לכאבים בארובת העין

חשוב לציין כי מיגרנה של העין היא מחלה כרונית.

לרפואה המערבית ישנם פתרונות בדמות משככי כאבים שונים שנועדו להקל על האדם הסובל מן המיגרנה ולקצר את משכה. זהו טיפול שנועד להקלה בתסמינים.

הרפואה הטבעית פועלת מתוך הנחת היסוד שיש להקל על התסמינים אך גם לטפל בשורש הבעיה כדי להביא להקלה ושיפור. על-כן, המיגרנה, כמו מחלות רבות נוספות, היא תסמין המעיד על תהליך מסוים שאיננו מאוזן בגוף.

במסגרת הטיפולים של הילה בטבע, נבצע בראש ובראשונה אבחון אירידיולוגי כדי לאתר את שורש הבעיה.
חשוב לציין כבר מההתחלה, שכמו שלרפואה המערבית אין פתרון מוחלט, כך גם לרפואה הטבעית. ועם זאת, מומלץ מאוד לשלב טיפול טבעי במיגרנה של העין כדי להביא לשיפור משמעותי יותר.

אבחון אירידיולוגי לכאבים בארובת העין

אירידיולוגיה הינה טכניקת אבחון הסוקרת את גלגל העין ומתמקדת בעיקר בקשתית. דרך מיפוי הקשתית וסימנים שונים הקיימים בה, ניתן לאתר תהליכים פיזיולוגיים ואף נפשיים המתרחשים בגופנו ומשם להתוות את דרך הטיפול הנכונה.

לצורך הדוגמה, ייתכן ואדם מסוים סובל ממיגרנה של העין, לוקה בה בעיקר בשל מתח נפשי שמדרבן אותה. במקרה שכזה נטפל בנושא באמצעות טכניקות הרפייה שונות וספורט, כמו גם שילוב של תפריט תזונתי מוקפד ותוספים תזונתיים שיכולים לסייע באופן דרמטי להפחתת המתח הנפשי.

במקרה אחר, ייתכן ונגלה רגישויות ואלרגיות שונות שעלולות לדרבן את התסמינים הקשים של המיגרנה. במקרים שכאלו האירידיולוגיה יכולה לסייע רבות ולאפשר לנו לבנות תפריט תזונתי קפדני שיביא לשיפור משמעותי.

למידע נוסף אודות האופן שבו מתבצע אבחון אירידיולוגי, תוכלו למצוא במאמר שעוסק באבחון בגלגל העין.

אודות יעל בן-חור

הילה בטבע הוקמה על-ידי יעל בן-חור, נטורופתית, אירידיולוגית וקינסיולוגית.

לצד היותנו רשת בוטיק לתוספים תזונתיים הנרקחים באופן אישי על-ידי יעל בן-חור, בשתי החנויות שלנו הממוקמות בהרצליה ובנתניה, יש קליניקה לביצוע אבחון אירידיולוגי ואבחון קינסיולוגי.

לאחר שנבין את שורש הבעיה, נפעל כדי להתוות את אסטרטגיית הטיפול הנכונה אשר תביא להקלה המבורכת.

לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ, צרו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר לקבלת שיחה חוזרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *