גאוט (בעברית: שיגדון) היא למעשה מחלה חשוכת מרפא, והדרך הטובה והנכונה ביותר לגשת אליה היא דרך נקיטת אמצעים מניעתיים שונים, ואימוץ של אורח חיים בריא יותר, ובעיקר בפן התזונתי.

מחלת הגאוט יכולה להיות מתסכלת למדי. הכאבים שמתרכזים בעיקר באזור הבהונות, אמנם מאוד ממוקדים, אך הם יכולים להעיב באופן משמעותי על איכות חיינו, ולהגביל אותנו בתנועה.

שיגדון לא חייבת להיות חלק בחיינו שמתלווה אלינו בכל עת, ובעזרת איתור מקור הבעיה ניתן למגרה.

ממה גאוט נגרמת?

שיגדון היא דלקת מפרקים כרונית שתוקפת בעיקר את אזור הידיים, הברכיים וכפות הידיים.

לעתים דלקות המפרקים אינן נגלות לעין, אך מורגשות היטב אצל האדם הלוקה בה, ולעתים הדלקת יכולה גם להיות גלויה לעין בדמות אדמומיות ונפיחות באזורי המפרקים.

עוד טרם נמצאה תרופה מוחלטת לשיגדון, אך הסיבות לה די ברורות למדע: היא מופיעה בקרב גברים ונשים (יותר אצל גברים), ולרוב מתאפיינת אצל אנשים בעלי עודף משקל או גם אנשים רזים אך בעלי תזונה שכוללת מזונות מעובדים שונים ומשקאות אלכוהוליים.

הגאוט מתפרצת עקב שקיעתה של חומצה אורית. אין מדובר בחומצה שלפתע נוצרת יש מאין, והיא קיימת בגופנו במינונים שונים. הבעיה מתחילה כאשר ריכוז גבוה מדי של חומצה בדם מוביל לשקיעתה בתוך נוזל המפרק.

גאוט תסמינים

תסמיניה של המחלה כאמור, מתבטאים בעיקר בכאב רב באזורי המפרקים. לעתים הכאב יהיה מפוזר במפרקים שונים בגוף, ולעתים ממוקד בעיקר באזור הבהונות.

אבחון גאוט באמצעות אירידיולוגיה

אציג את עצמי: שמי יעל בן-חור, אני מטפלת ברפואה משלימה, אירידיולוגית מוסמכת, נטורפתית וקינסיולוגית.

משלב האבחון ולאורך כל הטיפול כולל מעקבים שוטפים, אני רותמת לצדי את הידע הרב שצברתי לאורך שנים ארוכות כמטפלת ברפואה אלטרנטיבית.

הגישה שלי היא איננה רוחנית, כי אם פרקטית ומעשית – כל מחלה, כל תסמין שלילי, הוא איתות של הגוף שמשהו איננו כשורה. נסכים על כך שאם אנחנו עייפים, אז ייתכן שהגוף יאותת בדמות כאב ראש. ואם אנחנו מתוחים אז ייתכן שהגוף יאותת על כך עם תשישות גם לאחר שנת לילה טובה. גם כאן המשוואה היא זהה. השיגדון התפרצה כתוצאה מהיבט שורשי עמוק יותר.

המטרה שלי היא לאתר מהי הבעיה שגופנו מאותת עליה, ולספק עבורו את המענה הנכון ביותר. כיוון שמקור הבעיה משתנה מאדם לאדם, ראשית כל נבצע אבחון אירידיולוגי מקיף.

אודות אבחון אירידיולוגי: אבחון אירידיולוגי מתמקד בקרניות העיניים. דרך מכשור מתקדם להגדלת הקרניות, ניתן למצוא מגוון סימונים שונים המצביעים על תהליכים פיזיולוגיים ומנטליים המתרחשים בתוכנו. העיניים הן למעשה דו"ח מפורט שמגולל מה קורה אצלנו בגוף בזה הרגע, ואף דו"ח שמעיד על דברים שהתרחשו בעבר.

דרך שיטת אבחון זו, ניתן לאתר את המקורות שהובילו להתפרצותה של הגאוט, ומשם להתחיל בבניית תכנית טיפולים מותאמת אישית.

על אבחון ארידיולוגי, כתבתי מאמר מורחב אותו תוכלו לקרוא כאן

האם יש לגאוט טיפול טבעי?

חשוב לציין שבדיוק כפי שלרפואה המערבית אין כרגע פתרון מוחלט שמעביר את השיגדון, כך גם הרפואה המשלימה לא יכולה לספק ריפוי מוחלט.

עם זאת, חולים רבים מתוסכלים לנוכח העובדה שהם מחויבים בנטילת כדורים שונים באופן קבוע לצורך מניעת קיומה של המחלה. כדור אלוריל באופן קבוע כדי להוריד את רמת החומצה האורית בדם, וכדורי קולכיצין וארקוקסיה במהלך ההתקף עצמו.

כאן השירות שלי בהחלט יכול לסייע לכם. ניתן ואף מומלץ (גם ברפואה המערבית), על שינוי אורח החיים באופן ניכר יותר. אין מדובר רק בהימנעות ממשקאות דוגמת בירה או הימנעות מאכילת בשר אדום, וישנו היבט מקיף יותר שיכול לסייע להשיב את האיזון אל הגוף, ולקיים אורח חיים נטול כאבים.

כיצד אוכל לעזור לכם?

אירידיולוגיה היא כלי יעיל לטיפול טבעי בגאוט ומחלות הדומות לה.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמחלה מתפרצת כתוצאה מחוסר איזון פנימי. כך למשל, בעזרת אבחון אירידיולוגי נוכל להבחין בפעילות לקויה במערכת העיכול המעידה על כמות גבוהה של רעלנים שונים. בעזרת טיפול נכון המתבסס על שילוב של צמחי מרפא המשפיעים על פעילות מערכת העיכול, תוספים תזונתיים וכן גיבוש תפריט תזונתי מקיף, הרי שנוכל למגר את הגאוט ולהפחית את הסיכויים לחזרתה באופן דרמטי.

בנושא התפריט התזונתי, אמליץ מראש להמעיט עד בכלל בתזונה המתבססת על מזונות דוגמת בשר אדום הנחשב לעשיר בחומצה אורית. גם פירות יכולים לעודד את הופעתה של המחלה, אך כן כדאי לצרוך אותם, פשוט במינון נכון.

מנגד, ירקות אינם כוללים רכיבים שעלולים להגביר את תסמיני השיגדון, וכן להרבות בירקות שכוללים בתוכם ויטמין C דוגמת גמבות. לוויטמין C השפעה חיובית המפחיתה את רמות חומצת השתן בדם.

אינכם חייבים להשלים עם הכאב

נכון ששיגדון היא מחלה כרונית, אך יש דרכים נכונות שבאמצעותן ניתן להתמודד עמה, וכן להעלים את הכאבים העזים הנלווים אליה.

לקבלת ייעוץ ללא עלות, אני מזמינה אתכם להשאיר לי פניה באתר או ליצור עמי קשר טלפוני.
יעל בן-חור, מטפלת ברפואה משלימה, מומחית לנטורופתיה וצמחי מרפא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *