נתחיל מן העובדה הפשוטה שפטריית הקנדידה שוכנת בגופו של כל אחד ואחת מאתנו, ולרוב בדו-קיום מעורר השראה.

אך אם כבר הבנתם את הקונטקסט שמתחבא כאן בין השורות, הרי שלעתים ייתכן שדו-הקיום יופר, ויחד עמו יחלו שורה של תופעות בריאותיות שונות.

אבחון וטיפול בקנדידה

רגע לפני שנקפוץ אל המים העמוקים, חשוב שנענה על שאלה כללית יותר: מהי פטריית הקנדידה? ואם היא שוכנת בגופנו כדרך קבע, מדוע שתזיק לנו אם בכלל?

הקנדידה הינה פטריית שמר השוכנת בגופנו. ישנם מינים שונים של קנדידה המתגוררים בגופנו, אולם זו אשר זוכה במאמר זה לאור הזרקורים היא קנדידה אלביקנס.

לרוב פטרייה זו ממוקמת בריריות של מערכת העיכול בכלל ובמעיים בפרט, אך יש לה גם ריכוזים מסוימים בפלורת העור, בפה וכן בנרתיק.

מתי הקנדידה מהווה בעיה?

כאשר אנו נדרשים לטיפול בקנדידה, יהיה מדובר לרוב בבעיה שהחלה להיווצר במערכת העיכול אך לא רק, ומיד נתייחס אל התסמינים השונים.

לצד פטריית הקנדידה, יש לנו במערכת העיכול מאות רבות של מיקרו אורגניזמים שונים, כולם פועלים ביחד ומסייעים לפעילות מעיים תקינה. חלק מתפקידם של המיקרו אורגניזמים השונים, הוא לווסת את מספרה של פטריית הקנדידה, וכאשר איזון זה מופר, אז יחלו תסמינים שונים שיתבטאו ב:

למרבה הצער, התרבותה של הקנדידה שיכולה להתחיל במעיים, עלולה די מהר להתפשט לאזורים נוספים בגופנו, ולהוביל לתסמינים רבים שונים לרבות: דלקות בדרכי השתן, כאבים מפושטים בגוף ובלתי מוסברים, ריח רע מהפה, פצעים על הלשון ועוד.

בהתייחס להתפשטותה של קנדידה בנרתיק, ייתכנו התסמינים הבאים:

בהתייחס להתפשטותה של קנדידה באזור הפה, ייתכנו התסמינים הבאים:

מדוע מתרחש חוסר איזון במעיים?

כפי שניתן להבין, שורש הבעיה בהופעתה של הפטרייה נעוץ בפעילות מעיים לא תקינה שמאפשרת סביבת גידול נוחה עבור פטריית הקנדידה. טיפול בקנדידה מתחיל אפוא במציאת מקור הבעיה ובמיגורה. טיפול בתסמינים בלבד, יועיל לטווח הקצר בלבד.

חוסר האיזון עלול להתקיים עקב מגוון רחב של נסיבות וביניהן:

תסמינים כלליים לקנדידה

כפי שניתן לראות, התסמינים הם רבים ומשתנים ממטופל למטופל. ועם זאת, ישנם גם תסמינים כלליים יותר אשר יכולים להצטרף אל הסימפטומים הקיימים, ולחזק את החשדות בדבר הצורך בטיפול בקנדידה.

בין התסמינים השונים ניתן למנות: כאבי גוף מפושטים בשרירים, תשישות מתמשכת גם לאחר שנת לילה טובה, מצב רוח ירוד, ריכוז מופחת ולעתים גם חשק בלתי נשלט באכילת מתוקים.

אבחון קנדידה ברפואה המערבית

בדומה לאבחון פיברומיאלגיה, אבחון קנדידה הוא לא פעם אתגר, וזאת לאור העובדה שאין בנמצא בדיקה אחת אשר יכולה לאשר את החשדות.

מרבית הפעמים, האבחנה תסתמך על התסמינים עליהם מלין המטופל, ומענה על שורה של שאלות אשר יכולה להכווין את הרופא אל עבר הבעיה המדוברת.

בין השאלות השגורות ניתן למנות: אם המטופל נטל אנטיביוטיקה לאורך זמן, אם הוא חש בתחושת עייפות כרונית או חוסר יכולת להתרכז לאורך פרק זמן ממושך ואם היו בעיות רפואיות קודמות או חולי ממושך שקדם לבעיה הנוכחית.

בהילה בטבע, חנות לתוספים תזונתיים וקליניקה לרפואה משלימה, תוכלו לקבל אבחנה מקיפה של הבעיה, או להגיע לאחר קבלת אבחנה רשמית לצורך התוויית תכנית טיפולים ממוקדת ומותאמת אישית עבורכם, ועל כך נתעכב מיד בפסקה הבאה.

אבחון קנדידה ברפואה המשלימה

חשוב לציין שהן ברפואה המערבית והן ברפואה המשלימה, הטיפול בקנדידה מתבסס ברובו על דיאטה שנועדה להשיב את האיזון שהופר. ברפואה המערבית ניתן למצוא מספר תרופות אשר מסייעות אף הן ביצירת סביבה אופטימלית לוויסות הפטרייה, אולם מומלץ לשלב זאת בתזונה נכונה.

בקליניקה של הילה בטבע, ניתן לקבל אבחון לפטריית הקנדידה באמצעות אבחון אירידיולוגי וקינסיולוגיה. האבחון האירידיולוגי סוקר את העיניים ומאתר צלקות עדינות המתקיימות על הקשתיות, ואשר מעידות על קיומה של בעיה בריאותית ומקורותיה. ניתן לקרוא יותר על אירידיולוגיה, במאמר שפרסמנו בנושא אבחון באמצעות גלגל העין.

דרכי טיפול טבעיות בקנדידה

כאמור, אין תחליף לתזונה שתיטיב עם הגוף ותווסת את מספרה של הפטרייה.

בהילה בטבע אנו בונים תפריט המותאם באופן אישי למטופל או המטופלת, ואשר משולב יחד עם תוספים תזונתיים המבוססים של צמחי מרפא שונים.

להלן מספר מזונות מומלצים אשר יכולים לסייע במיגור פטריית הקנדידה:

להלן דוגמאות לתוספי תזונה בהם אני נוהגת להשתמש כטיפול בפטריית קנדידה:

אודות הילה בטבע

הילה בטבע הינה חנות תוספי תזונה וקליניקה לרפואה משלימה עם סניפים בנתניה ובהרצליה.

הקליניקה נוסדה על-ידי יעל בן-חור, מטפלת ברפואה משלימה המוסמכת באירידיולוגיה, נטורופתית מוסמכת וקינסיולוגית.

כלל התוספים התזונתיים של הילה בטבע מיוצרים אצלנו במפעל ומותאמים באופן אישי לצורכיהם של מטופלינו.

ניתן לקבל בקליניקה אבחון בריאותי מקיף.

לפרטים ומידע נוסף, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר ונשוב עליכם בהקדם האפשרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *