טיפול בפטריות בציפורניים

זיהום פטרייתי של הציפורן (פטרת ציפורניים; Onychomycosis) הוא תופעה נפוצה שיכולה להתבטא בדרגות חומרה משתנות.

יהיו מי שהפטרת שלהם כמעט ולא תורגש למעט עיוות מסוים של מראה הציפורן, ומנגד יהיו מי שהפטרת תגרום לשינוי משמעותי במרקם ומבנה הציפורן דוגמת עיוותים, מראה דהוי ולבן, שכבות עובי נוספות וכן מרקם רך שנובע גם מהדבקתו של העור בקרבת הציפורן.

גישת טיפול טבעי בפטרת ציפורניים

לצד הכאב ואי הנוחות שהיא עלולה להביא, הרי שפטרת ציפורניים היא בעיקר מושא למבוכה עבור רבים. באופן שיוצר 'גלגל קסמים', אנו נמנעים מלהיות יחפים או מללבוש נעליים פתוחות כדי שאחרים לא יראו זאת, וכך רק מרעים את מצבה.

בגישתנו לטפל בבעיה, עלינו לטפל בזיהומים שהתפתחו והתחפרו מתחת לציפורניים, להבין את מקורם וגם לסגל במידת האפשר, את אורח החיים שימנע את הישנותה.

ממה הפטרת נובעת?

מרבית הפטריות בציפורניים מתרחשות בציפורני הרגליים וזאת לאור הסביבה הסגורה וריבוי הזיעה כתוצאה מחבישת נעליים וכן הדריכה יחפים באזורים נגועים מועדים לפורענות. הפטרת גם עלולה להתהוות בציפורני הידיים במקרים מסוימים. כמו כן, לאור היותה מדבקת מאוד, לעתים ייתכנו הדבקות של ציפורניי הידיים כתוצאה ממגע עם ציפורניי הרגליים.

הזיהום נוצר כאשר הפטריות ניזונות מתוצרי הפירוק של שכבת קרנית העור והציפורניים.

למרבה הצער, קשה מאוד להימנע מהידבקות, ודי בכך שנלך יחפים במקום ציבורי מועד לפורענות דוגמת מקלחות במקומות שונים ציבוריים ובכל סביבה עם קרקע לחה אחרת, כדי שנידבק בה.

הסוג הנפוץ ביותר אשר גורם להופעתה של פטרת הציפורניים מסוג זה הוא דרמטופיטים. ישנם שני סוגים עיקריים של דרמטופיטים המעורבים בהופעתם של זיהומים אלו.

פטרת מסוג קנדידה

אך לצד הידבקות מגורם חיצוני, חשוב גם לקחת בחשבון את האפשרות לקיומו של חוזר איזון פנימי.

הדבר הראשון שנבדוק, הוא אם יש קנדידה, וזאת כיוון שהקנדידה בדרך כלל גורמת לפטרייה בציפורניים. זוהי דרכו של הגוף לאותת לנו, לזעוק לעזרה.

חשוב לדעת: הגוף לא יודע להודיע לנו מה בסדר ומה לא. וכאשר ישנן בעיות בקיבה ובמעי אשר גורמת להתרבותה של הקנדידה, אז הוא שולח פטריות בציפורני הרגליים והידיים כאיתות חיצוני.

אבחון פטרת בציפורניים

שיטת האבחון בה אני נוקטת היא אירידיולוגיה. טכניקה הסורקת את גלגל העין תוך התמקדות בקשתית.

על אבחון באמצעות גלגל העין הרחבתי בכתבה נפרדת, אך כדאי לדעת שהעיניים שלנו הן כמו דו"ח מפורט המגולל את אשר מתרחש בגופנו. באמצעות אבחון אירידיולוגי נוכל לזהות אם ישנם תהליכים לא מאוזנים המתרחשים בקיבה ובמעי, או לחילופין לשלול את קיומם.

אופן הטיפול

כאמור, טיפול בפטריות בציפורניים מתחלק לשניים: הידבקות חיצונית או תסמין שנובע כתוצאה מפטריית הקנדידה.

קנדידה

במידה ונמצא שאכן הקנדידה היא האשמה במצב, אנו נעבור לתמהיל טיפולי המתבסס על תוספי תזונה לרבות שמן אורגנו וכן פלורידקס.

  • שמן אורגנו – כאשר מדובר בקנדידה בקיבה ולא מערכתית, הרי שזהו תוסף נפלא (ומומלץ ליטול אותו גם כדרך קבע). הוא נחשב לפרוביוטיקה חזקה מאוד שמשיבה את האיזון של החיידקים הטובים במעי ובקיבה, והוא מחזק את המערכת החיסונית.
  • פלורידקס – קומפלקס צמחי מרפא שנרקח באופן אישי בבית הילה בטבע. אחד מן התסמינים של קנדידה הוא בטן נפוחה ותחושה של חוסר נוחות. זהו מוצר נפלא שיכול להפחית את התסמינים במהלך הטיפול ולהקל באופן משמעותי על המטופל/ת.

לצד תוספים תזונתיים, חשוב שנתווה גם טיפול תזונתי מותאם אישית אשר מוציא מן התפריט מתוקים, שמרים, חלב, בשר בקר ומאכלים שונים שעלולים לספק לקנדידה סביבת גידול נוחה.

פטרת חיצונית

אם ניווכח לגלות שאין מדובר בקנדידה, הרי שניתן לבצע טיפול נקודתי בפטרת החיצונית שהדביקה את הציפורן.

אנו נעשה זאת על-ידי שמן מיוחד לציפורניים אותו אני רוקחת מ-15 סוגי שמנים שונים.

אופן הטיפול מבוסס על שיוף הציפורן, מריחת השמן המיוחד ונטילת פרוביוטיקה שתחזק את הגוף.
את השיוף נעשה פעם אחת בשבוע, ננקה את הציפורן ונמרח את השמן.

בבית הילה בטבע, תקבלו פצירה מיוחדת וכן הדרכה מקיפה לטיפול ביתי שגרתי.

אם נזהה צורך בכך, נרכיב גם תפריט תזונתי מותאם אישית למיגור הפטרייה.

צרו עמי קשר

שמי יעל בן-חור, אירידיולוגית, מאבחנת באמצעות קינסיולוגיה, הרבליסטית ומטפלת בנטורופתיה.

לטיפול בפטריות בציפורניים על-בסיס הרפואה הטבעית, חשוב לגשת בגישה הבוחנת את התהליכים הפנימיים הייחודיים לנו. גישה זו מאפשרת לי להרכיב עבור כל מטופל ומטופלת, את התמהיל הטיפולי הנכון ביותר עבורם, כזה שמסתמך על תזונה קיימת, מחלות קודמות שאולי האיצו את התהליכים להיווצרותה של הפטרייה, חוסר איזון במעי ובקיבה, מתח נפשי וסטרס ועוד.

אשמח להציע לכם אבחון אירידיולוגי וממנו להתוות את הדרך הטיפולית שתביא למיגורה של הפטרייה.

לפרטים נוספים אודות טיפול בפטריות בציפורניים, צרו עמי קשר טלפוני או השאירו פניה באתר לקבלת שיחה חוזרת.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפול בכאבי בטן

כאבי בטן לא מוסברים יכולים לפגום באורח חיינו, להוות מטרד של ממש ומקור לתסכול מתמשך. מטופלים רבים המבקשים לבחון אלטרנטיבות טיפוליות טבעיות, ניגשים לכך לאחר

להמשך קריאה »

דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת

להמשך קריאה »

טיפול בבחילות

במרבית המקרים לבחילות מתלווה אי נחת בבטן, ולעתים אף ממש כאב מובהק. אולם גם אם הבחילה היא זו הנוכחת יותר מן הכאב, הרי שהיא משפיעה

להמשך קריאה »

פרחי באך להרגעה

בחיי היום יום אנו חשופים למגוון רחב של גורמי מתח שונים; חלקם סביבתיים-חיצוניים כגון ריבוי משימות ומטלות בעבודה או בלימודים, סביבת עבודה שאיננה נעימה לנו

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: