בכל אשר נוגע למגפת הקורונה, מרבית המידע שעולה לרשת בתחום הטיפול הטבעי והרפואה המשלימה, עוסק בדרכים שבאמצעותן אנו יכולים לחזק את המערכת החיסונית מפני הווירוס.

נגיד זאת כך: תזונה בהחלט יכולה לסייע בהפחתת הרגישות להידבקות ובמניעת החמרתן של מחלות רבות, ייתכן שגם לרבות הקורונה. אולם חשוב לזכור שתוספים תזונתיים ושמירה על אורח חיים בריא, לא יכולים למנוע באופן הרמטי את הידבקותנו בשפעת או צינון קל. לכן, אין עובדה זו פוסחת גם על הווירוס החדש.

אם כך מדוע בכל זאת החלטתי לכתוב את המאמר הבא? מן הסיבה הפשוטה – בצל התפשטותו של הנגיף ולאור השינוי הרב שהוא חולל באורח החיים שלנו, ישנן דרכים נוספות ורבות שבאמצעותן תוספי תזונה כן יכולים לעזור, ובגדול.

אז ההסתייגות שלי היא: עד שלא יימצא חיסון אמיתי, אין פתרון קסמים. ועם זאת, כל דרך שבה נצליח לחזק את תפקודו של גופנו, הרי זה מבורך.

וההמלצה שלי היא: המאמר הבא ייתן לכם טיפים מקוריים על תוספי תזונה יעילים בתקופת הקורונה, כאלו שיוכלו לעזור לכם גם בהיבטים נוספים וחשובים לא פחות.

תוספי תזונה בקורונה

שמי יעל בן-חור, אני אירידיולוגית, מוסמכת בקינסיולוגיה ומספקת את שירותיי גם כנטורופתית.

בחנות מוצרי הטבע הילה בטבע, אני מספקת תוספי תזונה אותם אני רוקחת באופן עצמאי. במאמר הבא ריכזתי עבורכם תוספים שונים שיכולים להועיל במגוון רחב של סוגיות בריאותיות שהרימו את ראשן לאורך תקופת הקורונה, וככל הנראה גם ילוו אותנו לאורך זמן רב נוסף.

רליX – תוסף נגד סטרס

רלי X, תוסף המבוסס על קומפלקס של צמחי מרפא, כאשר כל רכיב נועד לסייע בהפחתת מצבים של סטרס ומתח נפשי.

התוסף כולל: פסיפלורה, קערית, כשות, לבנדר, טיליה, חרצית, וורבנה ומרווה.

למרבה הצער, עוד לפני שהתוודענו לקורונה, הסטרס כבר מזמן "זכה" להגדרה של מגיפה, והוא פוגע בפעילותה של המערכת החיסונית וכן מפעיל תהליכים פיזיולוגיים המפרישים 'הורמון לחץ' בשם קורטיזול. הורמון זה מופרש באופן טבעי בגופנו, אולם כאשר רמתו עולה הרבה מעבר לנורמה ונותרת כך לאורך זמן, הרי שהוא עלול להוביל להיתכנותן של בעיות בריאותיות נוספות.

נטילת התוסף מסייעת בהפחתת המתח הנפשי וכך יוצרת אפקט חיובי: ככל שאנחנו נינוחים יותר, כך האופן שבו אנחנו מגיבים למטלות חדשות, עומסים או המציאות שהכתיבה לנו הקורונה, היא מתונה הרבה יותר. מעין מעגל קסמים.

רזונלי – תוסף טבעי להרזיה

לרוב אנחנו ניגשים אל החיזוק הטבעי של הגוף מפני הקורונה יותר מתוך ההיבט של המערכת החיסונית. אבל בואו נדבר לרגע על האפקטים הצדדיים של המגיפה; אנחנו סגורים בבית במשך שעות בין אם לאור בידוד, בין אם לאור סגר תקופתי ובין אם לאור עבודה מהבית או אבטלה.

אם לא די בכך שהשעמום גורם לנו לחפש אחר נשנושים כאלו ואחרים, הרי שהמתח הנפשי והדכדוך גם הם מגבירים את החשק לפחמימות פשוטות ומתוקים.

רזונלי הוא תופס טבעי הכולל קומפלקס של אצות מים מתוקים. האצות מגבירות את תחושת השובע, ובו-זמנית גם תורמות להאצת חילוף החומרים והפחתת החשקים למאכלים מתוקים.

בין הרכיבים הכלולים בקומפלקס של רזונלי: למנריה, עלי גימנמה, כלורלה ואונריה.

MUG – תוסף לכאבי ראש ומיגרנות

אחת מן ההשפעות של המתח הנפשי הרב מתבטאת לא אחת בכאבי ראש תכופים. לעתים מעוצמת המתח המתמשכת, אנו עלולים לחוש גם בכאבים עזים דמויי מיגרנות דוגמת כאב בארובת העין.

תוסף MUG מורכב מ: סנטולינה, ציפורן, גרדניה, מגנזיום, מורן, רוזמרין וג'ינסינג קוריאני.

התוסף מרחיב כלי דם, ומאפשר לזרימת דם טובה יותר להגיע אל הראש ולמוח. הוא מקל מאוד ומרגיע מאוד, כאשר יש לציפורן פעולה מאלחשת.

לוקחים אותו לטיפול טבעי בכאבי ראש ומיגרנות, ובזמן של מיגרנה אקוטית ניתן לקחת את התוסף אף 3 פעמים ביום כדי להקל באופן מידי ככל הניתן.

Amazon Plus – תוסף לחיזוק לקראת החורף

אמזון פלוס מיועד במיוחד למערכת החיסון המרכזית.

הוא מורכב מ: ויטמין C, צמח טבבויה, אכניצאה שזו אנטיביוטיקה טבעית, פטריית ריישי שהיא מחזקת ומחסנת, היא אנרגטית נורה ומשרה מצב רוח חיובי וכוח.

זהו גם קומפלקס מעולה לחיזוק החוסן מפני מחלות ויראליות. מספיקות 2 כמוסות ביום כדי לחזק את הגוף לקראת החורף, ואני ממליצה עליו בחום גם לאור מגיפת הקורונה וגם לקראת בואו של החורף. מומלץ לחזק את מערכת החיסון המרכזית לקראת השפעת של החורף (אל תתנו לקורונה להשכיח מכם מחלות שכיחות נוספות).

היפר D – תוסף טבעי להורדת לחץ הדם

היפר D הוא תוסף המורכב מדבקון לבן, עלי זית, עוזרר, עלי אוכמניות, סירפד וגימנמה.

זהו תוסף נהדר שאני ממליצה עליו בחום כדי לאזן את לחץ הדם ולהוריד לחץ דם גבוה בצורה טבעית.

למרבה הצער, יתר לחץ דם גם הוא מאפיין מרכזי של תקופת הקורונה שכן הוא נגרם כתוצאה ממתחים נפשיים, דיכאון, עישון (הרגל שלילי שבהחלט יכול לתפוס מקום מחדש בזמן סגרים ובידוד), צריכת אלכוהול, אי-ביצוע של פעילות גופנית סדירה ותזונה לא נכונה.

חשוב לי לציין שזהו תוסף נהדר, אך אם לחץ הדם הגבוה שלכם לא נובע מתורשה גנטית, אז הרי שמומלץ לטפל במכלול שהוביל לעלייה שלו. הקפידו שלא לוותר על כושר גופני סדיר, אכלו נכון, היפטרו מהרגלים שליליים ונסו לסגל לעצמכם אורח חיים רגוע יותר. שילוב של ספורט ומדיטציה בהחלט יכול לסייע פלאים.

שמן אורגנו פלוס – לחיזוק מערכת החיסון

תוסף תזונתי נהדר שאני תמיד ממליצה עליו בחום.

מחקרים רבים שנערכו בנושא הוכיחו את יעילותו בחיזוק המערכת החיסונית כנגד וירוסים וחיידקים, בשיפור והפחתה בבעיות עיכול וכן בסיוע והקלה לדרכי הנשימה.

שמן האורגנו כולל נוגדי חמצון עוצמתיים הנלחמים ברדיקלים החופשיים שבגוף ומונעים את חמצונם של התאים. לנוגדי חמצון סגולות ריפוי טבעיות נהדרות המאפשרות להילחם בחיידקים ולשפר את מוכנותו של הגוף.

שמן האורגנו מתאים גם לטיפול בקנדידה, אך זהו כבר מידע ששמור למאמר אחר 🙂

לסיכום

בחיפושכם אחר תוספי תזונה לקורונה, זכרו שחיזוק המערכת החיסונית הוא רק חלק מן המכלול.

הקורונה הביאה איתה תנאים שמשפיעים על בריאותנו גם באופנים רבים נוספים, כאלו שכלל לא נובעים מהווירוס עצמו, אלא מאורח החיים שהשתנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *