קינסיולוגיה
נטורופתית

קינסיולוגיה

מאת: יעל בן-חור

אירידיולוגית, נטורופתית, קיניזיולוגית. מטפלת בצמחי באך ותוספי תזונה. בעלות חנות "הילה בטבע"

הטיפול הקינסיולוגי:

ההדרכה הקינסיולוגית נותנת כלים העוזרים להתמודד עם דפוסי התנהגות המהווים הפרעה בתפקוד היום יומי. בנוסף, הקינסיולוגיה היא שיטה המטפלת בגוף ובנפש כשהרעיון הוא להתמקד באדם ולא במחלה (אם יש כזו).

הקינסיולוגיה עוזרת לפתח שליטה עצמית ומשפרת את היחסים עם הסובבים אותך באמצעות זיהוי מעורר המתח, הגברת המודעות העצמית למעוררי המתח וטיפול עצמי מקומי על ידי תרגילי מוח שניתן לתרגל במשך כמה דקות ביום.

קינסיולוגיה -תלמד אותך להפריד בין השליטה להנהגה, בין הרצוי למצוי, בין המתח לשלווה.

באמצעות הדרכה, מתן תשומת לב והקשבה לפרטים הקטנים אראה לך איך אפשר לשנות דפוסי התנהגות שלמים בזמן קצר יחסית.

למי מתאימה שיטת הטיפול בקינסיולוגיה? 

לכל אדם אשר רוצה לשפר את איכות חייו, לשנות את דפוסי ההתנהגות שלו עם עצמו ועם סביבת העבודה, החברים והזוגיות שלו. כל אדם אשר לא מאושר בחייו, מבולבל ולא יודע להחליט האם הזוגיות הזו טובה לו? האם העבודה מתאימה לו? האם הלימודים והמקצוע מתאימים לו? והאם הוא נמצא במקום שבו הוא יכול לשפר את מצבו כדי להיות מאושר.

מתווה כללי לתהליך הטיפול:

  • הגדרת מטרה – הדרכה ולווי עד הגעה למטרה בכל תחומי החיים.
  • ממד המיקוד – זיהוי דפוסי התנהגות, הישרדות, פחד – להתיידד עם הגוף.
  • ממד המרכוז – כאן ועכשיו.
  • ממד הצדיות – התפתחות, תקשורת, פתיחת חסמים.

יתרונות הטיפול הקינסיולוגי:

  • טיפול מעמיק על ידי שיחות וזיהוי גורמים מעוררי מתח.
  • הפגישות חווייתיות ונותנות כלים להמשך הדרך.
  • השינויים בעקבות הטיפול הם לטווח ארוך.

מה הגוף שלנו מספר לנו?

אין לטעות, וודאי שאנחנו מכירים את עצמנו ולא אחת תחושת הבטן בלבד מספיקה כדי להנחות אותנו לבצע את הבחירות שיטיבו עמנו.

עם זאת, לעתים מתרחשים תהליכים פנימיים שונים שאיננו מודעים אליהם, אך גופנו בהחלט יודע לאותת על כך. אפשר להדגים זאת למשל על רגישות למזון מסוים בה הגוף מגיב באופן מסוים, ואילו אנחנו איננו מודעים לנזק, או בנדודי שינה – ייתכן שאנו מוטרדים וסובלים מלחץ נפשי מתמשך, אך איננו מודעים לכך (כיוון שהדבר הפך לשגרה) ואילו הגוף משדר זאת כלפי חוץ ומתקשה להתמסר לשינה.

הקינסיולוגיה היא שיטת טיפול מתחום הרפואה המשלימה שמאפשרת לנו לאתר את החסמים השונים שקיימים בגופנו, וכל שכן את המתחים הרבים שמצטברים בו. ייתכן שאיננו מודעים למצבנו, או אולי חשים בתסמינים מסוימים ולא יודעים כיצד לשייכם לדבר מה שורשי הרבה יותר.

מהי קינסיולוגיה?

הקינסיולוגיה נוסדה והתפתחה בארצות הברית על-ידי ד"ר גורג' גודהרט וד"ר ג'ון פ.תאי. לשיטתם התגלה כי חוזקם של השרירים יכול לספר לנו על סוגיות שונות עמן מתמודד הגוף, כאלו שלעתים אין אנו מודעים אליהן כלל.
המעניין בתחום זה, וזאת בדומה לאירידיולוגיה, הוא שמדובר בשילוב מרתק בין ההיבטים של מערכות הרפואה המסורתיות בנות מאות ואלפי השנים, לבין הגישה הטיפולית המערבית.

בעזרת אבחון נכון, ניתן לרדת לשורשם של מצבים בריאותיים שונים, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט המנטלי, וכך לטפל במקור הבעיה אשר מביא להופעתו של חולי או לתחושה השלילית.

בעוד שהרפואה המערבית יודעת כיצד לטפל בתסמינים: דוגמת מתן אקמול כשכואב הראש או נוגדי דלקות כאשר מדובר בגיד מודלק ביד, הקינסיולוגיה נוסדה כדי להבין מדוע אותה דלקת נוצרה ומדוע אותו אדם הוא בעל נטייה לכאבי ראש חוזרים.

כאן נלקח מכלול רחב של פרמטרים לרבות רגשות, תחושות, אמונות, מצבים ומצוקות רגשיות, אורח חיים ועוד – כולם ככולם בעלי השפעה על מצבנו הפיזי והמנטלי.

גוף ונפש על-פי שרירים הגוף

עם הגעתם של המטופל או המטופלת אלי, אני שואלת את שרירי הגוף על אשר מתחולל בתוכו. כל הבדיקה נעשית באמצעות השרירים, ולמעשה איננה מבוססת על תשאול המטופלים, למעט קבלת מידע כללי או פרטני על תחושותיהם, טרם התחלת הטיפול עצמו.

כיצד הטיפול נראה בפועל?

ראשית אני מבקשת רשות מן הגוף של המטופל או המטופלת כדי לדבר עם שריריהם. כאשר הגוף מעניק את האישור, אני מבצעת מגוון של תרגילים ופרקטיקות שונות עד לאיתור הבעיה.

כך לצורך הדוגמה ייתכן ויתגלה כי קוצר הנשימה שממנו סובל המטופל היא נפשית, ומנגד ייתכן ובכלל יתברר כי היא אלרגנית. אם הבעיה היא אלרגנית, נבחן זאת בקפידה. לדוגמה נקח בקבוק חלב ונצמיד אל הבטן ונראה אם הגוף אכן מאשר שזהו הגורם לתגובה השלילית.

אודות יעל בן-חור

יעל בן-חור, אירידיולוגית, נטורופטית וקינסיולוגית. בעל ניסיון עתיר שנים.

כיום המודעות לקשר ההדוק שבין הגוף והנפש הובילה מאות מטופלים לפגוש אותי כדי למצוא את המזור לבעיותיהם הן הפיזיות והן הרגשיות. אני מזמינה גם אתכם למצוא את הפתרון שאחריו אתם מחפשים מזו תקופה ארוכה. אני מזמינה אתכם לצלול אל תוך שורשה של הבעיה, זו שמביאה להיווצרותם של התסמינים שלא אחת מתפרשים כאילו והם הבעיה המרכזית.

הטיפול מותאם באופן אישי למטופליי, וכולל שימוש בצמחי מרפא שונים, תוספים תזונתיים, הדרכות ושינוי אורח החיים וסלילת הדרך אל עבר איכות חיים גבוהה יותר ובריאה.

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות באתר

נטורופתיה

נטורפתיה

מהי נטורופתיה? נטורופתיה הינה גישת ריפוי טבעית המשלבת בין גישות טבעיות מהרפואה המסורתית לגישות מודרניות המבוססות על עדויות קליניות ומחקרים.

לכתבה המלאה לחצו כאן
אתם יכולים להרגיש טוב יותר !
התקשרו אלי ואשמח לעזור
יעל בן-חור
מטפלת שרואה אותך

המלצות מטופלים