הרגשות של ילדים שלנו

כפי שציינו בעבר, תמציות פרחי באך מייצגות מערכת של עזרה עצמית רגשית על ידי איזון הגוף שלנו תוך התמודדות עם אתגרים רגשיים שונים. 

הרבה פעמים נשאלת השאלה האם ילדים יכולים לצרוך תמציות פרחי באך? ”ומהן התמציות המתאימות ביותר? מרבית הספרות הכתובה מרחיבה על רגשות של אנשים מבוגרים. כך גם התיאור שבדרך נצמד לכל תמצית. במאמר הזה ניגע בנושא של פרחי באך לילדים וכיצד הם יכולים לעזור.

לילדים, ברובם, יש יכולת עצומה להתמודד עם חוסר נוחות-פיזית וגם אמוציונלית. עם זאת עלינו לזכור שגם אנחנו היינו ילדים ואנחנו בוודאי זוכרים שהיינו יכולים גם לשמור הרבה ממה שהם שהרגשנו בבטן.

מתוך ההיבט הזה, אנחנו יכולים להבין שכמונו, גם הילדים שלנו זקוקים לעזרה לפעמים. יותר ויותר הורים פונים לפרחי באך כדי לעזור לילדיהם. אנחנו כהורים בדרך כלל יודעים שהילד שלנו לא מתנהג כתמול שלשום. אנחנו יכולים לראות זאת בפעילות יתר, דפוסי שינה לא יציבים, בכי או מצבי רוח קיצוניים. 

תמציות  פרחי באך יכולות לסייע בהשגת  והחזרת שיווי משקל רגשי.

תמציות פרחי באך לילדים

תרופות פרחי באך עוזרות להוציא את רגשותיו החיוביים של הילד ולעזור לו לחיות ולהתמודד עם רגשות לא נעימים. בכך הילד מקבל מודעות גדולה יותר למחשבותיו ורגשות ולמעשה הוא פתוח עם עצמו.

פרחי באך אינן אינן תחליף להתמודדות רגשית או מונעות מהילד ללמוד להתמודד עם התנסויות חדשות אך

יכולים להיות כלי עזר ולסייע בקיצור התקופה בה הילד במצוקה. למשל, מפוחד, מופנם, חרד וכד'. הילד מקבל הבנה מעמיקה יותר של העצמי הרגשי שלו.

חיי הילדים שלנו יכולים להיות מושפעים מאירועים שונים כגון לידת אח/אחות, אשפוז, גירושין או חלילה מוות של קרוב משפחה, חבר או חיית מחמד. אירועים היכולים להביא לחרדה עמוקה.

פרחי באך עוזרים לילד להרגיש טוב יותר רגשית ובכך יכולים להשפיע על מצבו הפיזי של הילד. חשוב להדגיש שהתגובה של הילד יכולה להיות לפעמים מיידית, אך בזמנים אחרים אנו יכולים להבחין בזמן תגובה איטי יותר תוך שבועות. 

כיצד נבחר את תמצית פרחי הבאך הנכונה לילד שלנו?

במאמר קודם פירטנו את סוגי תמציות פרחי הבאך לקנייה. דיברנו על קבוצות הרגשות והתאמה של כל תמצית למצב נפשי זה או אחר. כמו לנו גם בבחירת התרופה הנכונה לילדים שלנו, אנחנו יכולים להתבסס על מצב הרוח והרגשות של הילד. עלינו תמיד להיות קשובים לילדים שלנו לשים לב לסימנים המעידים על מצוקה.

השוני בין מבוגרים וילדים

בחירת תמצית פרחי הבאך הנכונה לילדים היא תהליך שונה מהבחירה שלהן למבוגרים. ילד צעיר לעיתים אינו מסוגל להביע את רגשותיו באופן מילולי. לכן חשוב להתבונן מקרוב בילד ולהקשיב באמת לו. עלינו לנסות לשים את עצמנו במקומו של הילד ולנסות להרגיש את מה שהוא מרגיש. 

נקודה חשובה למחשבה: הפנייה לפרחי באך בפרט ולעזרה לילד בכלל כי למען הילד עצמו ולעזרה עם האתגרים שהוא מתמודד עמם ולא בגלל שאנחנו מוצאים אותו לבעייתי.

הילה בטבע: שמחים לעזור גם לילדיכם

כפי שאנחנו יכולים להבין הטיפול בפרחי באך צריך להיות מותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופלת בכל גיל. 'הילה בטבע' ממוקמת במרכז הארץ  בהרצליה. כאן תוכלו לקבל אבחון בשביל הילד שלכם מדויק וממוקד לצרכים אך ורק שלו. זאת בעזרת אבחון אירידיולוגי או קינסיולוגי.

אבחונים אלו מאפשרים לי את היכולת לראות ולאבחן אתכם ואת ילדיכם באופן לא פולשני.

שמי יעל בן-חור ואני נטורופתית, קינסילוגית ואירידיולוגית מוסמכת. אני בוחנת כל מקרה לגופו בכדי להתאים לכם ולכן את הפתרון המדויק והנכון ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *