כאבי גוף טיפול טבעי שמביא לתוצאות

כאבים באזורים שונים בגוף עלולים להופיע באופן פתאומי או ללוות אותנו במשך שנים ארוכות. מרבית האנשים פונים לתרופות כימיות שמקלות על התסמינים, אך אינן פותרות את הבעיות שגורמות לכאבים. לעומת זאת, טיפול טבעי בכאבי גוף יורד לשורש הבעיה, ומקל הן על הגורמים לכאבים והן על תסמיניהם.

טיפול טבעי בכאבים באמצעות צמחי מרפא

הבסיס לרפואה המודרנית הוא צמחי המרפא. במשך אלפי שנים, צמחי מרפא היו בשימוש כטיפול לדלקות, כאבים ובעיות גופניות שונות. עם כניסתן של שיטות מחקר כימיות ומכשירים שאפשרו לעשות זאת, חוקרים בודדו את הרכיבים הפעילים בצמחים שמביאים למרפא.

במרוצת השנים, אותם רכיבים סונתזו באופן כימי והפכו להיות לתרופות שאנו מכירים כיום. כלומר, צמחי מרפא הם אלו שהביאו לפיתוח של תרופות מסוגים שונים, לרבות משככי כאבים. הצמחים המופלאים האלו פועלים בשלל מנגנונים שמביאים לשיכוך כאבים משמעותי, ללא שימוש בכימיקליים סינתטיים:

בעלי פעילות נוגדת דלקת

דלקות באזורים שונים בגוף מלוות לרוב בכאבים שמשבשים את פעילותנו התקינה. המנגנון שגורם לכאבים דלקתיים הוא מנגנון שבו יש עלייה בכמות של חומרים ליפידיים ממשפחת ההורמונים בשם פרוסטגלנדינים. עלייה בריכוז של החומרים האלו מלווה בכאבים דלקתיים. צמחי מרפא מסוימים מעכבים את הפעילות של האנזים שמביא להיווצרות של פרוסטגלנדינים. כאשר יש עיכוב של האנזים הזה (אנזים COX), התהליך הדלקתי שוכך, ובעקבותיו גם הכאבים.

משפיעים על מערכת העצבים המרכזית

צמחי מרפא מסוימת הם בעלי השפעה על מערכת העצבים המרכזית בגוף. באמצעות הצמחים האלו ניתן להפחית כאבים ולטפל בבעיה מהשורש.

משפרים תפקוד של איברי מטרה

תאמינו או לא, ישנם איברים שמביאים לתחושת כאב. זה קורה כאשר האיברים האלו אינם מתפקדים בצורה מיטבית, ולכן טיפול בהם יעזור במיגור כאבים. צמחי מרפא מסוימים משמשים לשיפור התפקוד של איברי מטרה מסוימים שמשפיעים על כאבים, ובכך בעצם ניתן לטפל במקור הבעיה ולא רק בתסמיניה.

בעלי פעילות נוגדת עווית

כיווצים של רקמות מסוימות (כמו הרחם, בימי הווסת) מביאים לכאבים חדים. תרופות נוגדות כאבים מתמקדות בהרפיה של העוויות האלו, וכך גם צמחים מסוימים. ישנם צמחים שמשחררים כיווץ של רקמות ובכך בעצם הכאב שנובע מהעווית נעלם.

כיצד הצמחים עושים זאת?

כאבי גוף טיפול טבעי הוא תחום שלם שבו מתמקדים בריפוי הגוף באמצעות צמחים ותמציות. ב'הילה בטבע' אנו נותנים מענה למגוון בעיות, לרבות כאבים, באמצעות אבחון מקור הבעיה. באמצעות אבחון אירידיולוגי (אבחון לפי קשתית העין) ובדיקות קינסיולוגיות, אני – הילה בן-חור, יודעת לגלות מה מקור הבעיה ומה הטיפול המתאים לה.

לאחר האבחון, אני מתאימה לכל מטופל ומטופלת את הטיפול הטבעי שיביא להם למזור. בכל הנוגע לטיפול בכאבים, יש מספר דגשים שאני לוקחת בחשבון טרם הטיפול:

טיפול במקור הבעיה

חשוב להדגיש שהמטרה של צמחי מרפא היא להביא פתרון למקור הבעיה, ולא רק לטשטש את התסמינים של בעיות גופניות עמוקות. תכנית הפעולה שלנו מורכבת מפתרון קצר טווח וארוך טווח. בטווח הקצר, אני מספקת למטופלים תמציות צמחי מרפא שמשככות את הכאבים שלהם. בטווח הארוך, אני מעניקה ייעוץ תזונתי וייעוץ לאורח חיים בריא שעוזר לפתור את מקור הכאבים.

התאמת צמחי המרפא לבעיה

כפי שאמרנו מעלה, צמחי מרפא שונים משמשים למטרות שונות. כך, צמחים שמתאימים לטיפול בכאבי עווית לא מתאימים לטיפול בכאבים של איברי מטרה, ולהיפך. כדי להביא לפתרון אופטימלי, חשוב לבצע תחילה אבחון מדויק של מקור הבעיה, ורק לאחר מכן להתאים לכם טיפול. אבחון אירידיולוגי מאפשר לבחון באופן מדויק מה מתרחש בגופכם. לאחר האבחון, אוכל להתאים לכם מהלך טיפול מותאם אישית שיקל על הכאבים שאתם חווים ויביא אתכם לרגיעה של הגוף והנפש.

הילה בטבע: פתרון טבעי לכאבים

כאבים לא רק מעיבים על תחושות גופניות, אלא גם משפיעים לשלילה על הנפש ועל אופן ההתנהלות שלנו. תרופות אמנם מביאות לפתרון זמני לבעיה, אך כדי להביא להקלה אמיתית בכאבים – צריך לעקור את הבעיה מהשורש. במכון הילה בטבע אנו מתמקדים באדם בכללותו כדי להביא למרפא המיוחל לכאבים. בקליניקה שלי המטופלים מקבלים אבחון וליווי אישי כדי לטפל במגוון בעיות – החל מכאבים ועד ללקויות למידה. באתר זמינות לכם תמציות עוצמתיות לטיפול בכאבים שתוכלו להשתמש בהן כדי להקל על כאבים ולנשום לרווחה.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

התזונה כדרך חיים

אחד המפתחות, אם לא החשוב ביניהם, לחיים בריאים פיזית ומנטלית, היא התזונה הנכונה. בעזרת ובזכות התזונה המאוזנת, אנחנו יכולים לשפר את בריאותינו הכללית, גם אם

להמשך קריאה »

תזונה נטורופתית לשינה

שינה טובה – חשובה ביותר לבריאותנו התקינה השינה שומרת על המערכת החיסונית שלנו, מונעת דיכאון, משפרת את הזיכרון והיצירתיות. ייתרה מכך, מחסור בשעות שינה הוכח

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: