טבעי יהיה שנחוש עייפים. יהיו ימים נמרצים יותר, ימים נמרצים פחות, וכאשר הגוף מרגיש ש'המצברים התרוקנו', הוא יאותת לנו אחר כבוד שהגיעה העת לישון. אך מה עושים כאשר שנת ישרים איננה מצליחה להביא מזור לתשישות? ומה קורה כאשר לתחושתנו, העייפות היא כה קשה ועקבית עד שהיא מעיבה על כל איכות חיינו ופעילותינו היומיומיות?

עייפות כרונית יכולה להיגרם מאינספור סיבות שונות, ולעתים הן אינן כלל טמונות באיכות השינה שלנו. לגופנו יש דרכים שונות ויצירתיות 'לרמוז' שדבר מה הוא איננו כשורה. כמו שכאבי ראש או קוצר נשימה יכולים לאותת לנו על מתח נפשי מצטבר כך עייפות יכולה להתקיים כתוצאה מסטרס, חוסר איזון פנימי, רמות סוכר לא מאוזנות ועוד.

לעייפות כרונית טיפול טבעי אשר יכול להקל משמעותית על התסמינים השונים, וחשוב להתאימו באופן אישי לצורכי המטופל או המטופלת. בהילה בטבע, מטרת הטיפול הטבעי היא לא להקל על התסמינים בלבד, כי אם להתרכז בשורש הבעיה אשר הובילה את גופנו לפתח 'רמזים' בדמות תשישות.

דרכי טיפול טבעיות בעייפות כרונית

צמחי מרפא ותוספים תזונתיים הם חלק חשוב ביצירת תכנית טיפול המסייעת לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של גופנו. לעתים כתוצאה מהרגלים שליליים או אורח חיים מסוים, אנו עלולים להוביל את הגוף לחוסר איזון פנימי ומשם קצרה הדרך לתחושת תשישות המלווה אותה בכל רגע נתון.

ישנן שיטות ביתיות בהן תוכלו להיעזר כבר עם קריאת המאמר ויישומו. אנו מזמינים אתכם להשאיר לנו פניה או ליצור עמנו קשר במספר: 054-8666072 (יעל) לקבלת ייעוץ ראשוני.

תנו לירק תפקיד משמעותי יותר

הם מזינים, הם זמינים ועם התיבול הנכון הם גם יכולים להיות טעימים למדי. מומלץ שירקות ובעיקר ירקות ירוקים, יהיו חלק בלתי נפרד מן התזונה של כל מי שסובל או סובלת מעייפות כרונית (ולמעשה חלק בלתי נפרד מתזונתם של כל אחד ואחת מאתנו).

ירקות ירוקים מתפקדים כאמצעי לטיפול טבעי בעייפות כרונית שכן הם כוללים כמות נכבדה של נוגדי חמצון התומכים במערכת החיסונית ומחזקים אותה. רבים מן הירקות כוללים כמות נאה של וויטמינים ומינרלים שונים. לעתים אכן גופנו יהיה זקוק לתוספי תזונה כדי לקבל את ה'דחיפה' אליה הוא זקוק, אולם ירקות כחלק מן התזונה היומית, הם בגדר חובה עבור כל מי שרוצה להשיב את תחושת החיוניות והרעננות לחייו.
בירקות כמו גם בפירות שונים, ניתן למצוא כמויות נכבדות של מגנזיום, אשלגן וסידן, כמו גם וויטמינים דוגמת ויטמין A ו-C.

בין הירקות המומלצים ניתן למנות: כרוב, תרד, ברוקולי וגמבות. בין הפירות המומלצים ניתן למנות: תפוזים ובננות.

הקפידו על פעילות גופנית

מומלץ לשלב פעילויות ספורטיביות כדבר שבשגרה. לא חייבים ואף מומלץ שלא להתחיל ישר בריצה למרחקים. גם הליכה בשעות הערב או הבוקר יכולה לסייע רבות בטיפול הטבעי בעייפות כרונית.

חשוב להבין: מרבית הפעמים, עייפות כרונית נובעת כתוצאה מעומס נפשי. ייתכן מאוד שגם אם אינכם חשים מתוחים, הרי שגופכם כבר יודע לספר על כך בדמות תשישות. פעילות גופנית ולו המתונה ביותר, יכולה לסייע בהפחתת המתח הנפשי וזאת לאור הפרשתם של מוליכים עצביים בשם אנדורפינים העונים גם לכינוי 'הורמון השמחה'. הורמונים אלו פועלים כמשככי כאבים טבעיים והם משרים תחושת רוגע, שלווה וחיוניות.

מחקרים רבים מצביעים על כך שפעילות גופנית יכולה לשפר את התפקוד הכללי ולעודד תחושת מרץ וחיוניות. ועם זאת, חשוב לציין שאצל הלוקים בעייפות כרונית, לעתים מאמץ גופני קיצוני עלול רק להחמיר את התסמינים ולגרום לפעולה הפוכה בה האדם נמנע מכל פעילות שתרע את תחושותיו.

הקפידו לעשות זאת במתינות ובמקום ריצה או ביצוע אימונים קשים ומפרכים, ערכו הליכה שלווה ונעימה.

הימנעו מהרגלים שליליים

לכולנו יש הרגלים שליליים כאלו ואחרים, ולמען האמת? הרגלים שליליים לעתים נותנים לנו את הפורקן שלו אנו כה זקוקים.

המלצתנו היא שלא להפסיק לחלוטין עם כל הרגל והרגל אותו נציין להלן. גם עצם העובדה שתפחיתו באופן מסוים את ביצוען של פעולות כאלו ואחרות, יוכל לתרום באופן משמעותי להקלה בעייפות הכרונית.

השתדלו להפחית בצריכת הפחמימות הפשוטות. פחמימות אלו מתפרקות באופן מהיר במערכת העיכול, יוצרות תחושת מרץ רגעית כתוצאה מעליית הסוכרים בדם ולאחריה העייפות חוזרת ובגדול.

בד בבד, הימנע מצריכתם של מזונות מעובדים שונים אשר ידועים כבעלי השפעה שלילית על מערכת החיסון. מוטב להפחית במידה מסוימת את צריכת הבשר השבועית, אך כאמור עשו זאת במתינות.

הפסקת עישון וצריכת אלכוהול גם היא אמצעי טיפול טבעי בעייפות כרונית אשר יכול לסייע רבות בשיפור התחושה הכללית. הרגלים אלו פוגעים באופן ישיר במערכת החיסונית, מחדירים רעלנים שונים לגוף ומעודדים את היווצרותן של דלקות.

טיפול טבעי בעייפות כרונית בהילה בטבע

שמי יעל בן-חור, מטפלת ברפואה משלימה ומאבחנת באמצעות אירידיולוגיה.

לאורך השנים פגשתי במאות מטופלים ומטופלות אשר סבלו מסוגיות רפואיות שונות להן לא נמצא מזור. בעזרת אבחון אירידיולוגי הבוחן את מצבנו הגופני והנפשי שלנו דרך גלגל העין ועם גישות טיפול טבעיות הכוללות קינסיולוגיה, נטורופתיה וצמחי באך, הצלחתי להוביל מטופלים רבים אל עבר אורח חיים בריא יותר, נמרץ וחיוני יותר.

אני מזמינה אתכם להשאיר לי פניה באתר או ליצור איתי קשר טלפוני לקבלת ייעוץ ראשוני.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *