טיפול טבעי בסחרחורת

כולנו נתקפים לעתים בסחרחורת שנובעת מחוסר שיווי משקל או בעיה בריאותית חולפת. לעומת זאת, ישנם אנשים שסובלים מסחרחורות קשות במשך תקופות ארוכות.

אם אתם נמנים בקבוצה השנייה, וודאי ניסיתן מגוון פתרונות עבור הבעיה הזו. למרבה השמחה, ישנו טיפול טבעי בסחרחורת שיכול להביא מזור לבעיה שאתם סובלים ממנה.

עבור אלו מכם שסובלים מסחרחורות קשות ואף עילפון, התשובה לבעיה יכולה להיות בעיניכם, וכך תוכלו ליהנות מטיפול נפלא שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש.

מתי סחרחורת דורשת טיפול מקצועי?

כפי שאמרתי בהתחלה, מרבית האנשים נתקפים מדי פעם בסחרחורת. כאשר אנו קמים מהר מדי ממצב של ישיבה/שכיבה, כאשר אנו נמצאים בנסיעה עם מכשולים או כאשר אנו חולים – אנו עלולים לחוש סחרחורת. לצד המצבים האלו, יש מצבי סחרחורת קיצוניים שדורשים טיפול מקצועי, והם:

  • הליכה לא יציבה/נפילה/תחושה של נפילה בעת עמידה והליכה
  • חולשה, התעלפות, תחושת ריחוף
  • תחושת בלבול או חוסר המצאות
  • ראייה מטושטשת

מלבד התסמינים האלו, התקפי סחרחורת שדורשים טיפול כוללים חוסר-איזון, בחילה, שלשול, הקאות, שינויים בקצב הלב, שינויים בלחץ גם, תחושת פניקה, חרדה, תחושת פחד.

התופעות האלו הן כלל לא נעימות ומפריעות מאוד לשגרת היום. כדי לטפל בסחרחורת באופן יעיל, צריך לבדוק תחילה את מקור הבעיה, ורק לאחר מכן לספק לכם טיפול שמתאים לצרכים שלכם.

מה גורם לסחרחורות?

ברפואה המערבית, מבצעים אבחונים שונים לסחרחורת, אך ישנם גורמים מסוימים שהרפואה המודרנית לא לוקחת בחשבון. לפי הרפואה הטבעית, אחת הסיבות הנפוצות לסחרחורות היא חולשה של משק המים בגוף. מדובר בחולשה גנטית, והיא מובילה למבנה מולד שגורם להפרעות במשק המים בגופנו. כאשר אדם לא שותה מספיק מים, הדבר עלול להוביל להתקפי סחרחורת קיצוניים.

בנוסף, הפרעות באוזן התיכונה, בנוסף לחולשה של הכליות, עלולים להוביל לסחרחורות.

גורם נוסף שיכול לגרום לסחרחורות הוא לחץ דם לא מאוזן; אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך או גבוה – יכול להיות שזה מה שמביא להתקפי סחרחורת. לחץ על חוליות הצוואר ועצבי החוליות אף הם מובילים לתחושת סחרחורת.

הסיבות הללו מובילות לתחושה של אובדן שליטה על הגוף, סחרחורת וחוסר יציבות. אם אתם סובלים מהבעיות האלו, אירידיולוגיה יכולה להיות הפתרון הטבעי עבורכם. אנשים רבים שסובלים מסחרחורות באופן קבוע נהנים מהקלה משמעותית במצב הודות לאבחון אירידיולוגי, וגם אתם יכולים להיות ביניהם.

מה זה אירידיולוגיה?

אירידיולוגיה היא ניתוח של מצב הבריאות הכללי באמצעות בחינה של הקשתיות (איריסים) של העיניים. אלו החלקים הצבעוניים בעין שמעידים רבות על בריאותנו, ובאמצעות אירידיולוגיה ניתן לבחון מצבים של סחרחורת ולהתאים לכם טיפול טבעי לסחרחורת.

כיצד מתבצעת בדיקה אירידיולוגית?

כדי לאבחן במדויק מה גורם לכם להתקפי סחרחורת, יש לבצע תחילה צילום של קשתיות העיניים שלכם. לאחר מכן, מטפל מוסמך יבדוק את הסריקה הממוחשבת ויבחן מקרוב את הקשתיות. החלקים הייחודיים האלו בגופנו מעידים רבות על מה שמתרחש בתוכנו.

אירידיולוגיה מאפשרת לאבחן מצבים גופניים ונפשיים שמשפיעים עלינו – לרבות סחרחורות. הבדיקה הייחודית הזו היא לא פולשנית, ובאמצעותה ניתן לאבחן מחלות שונות, חולשות של הגוף, שינויים ברקמות הגוף, זרימת הדם בגוף, פעילות של איברים מסוימים, ועוד.

כל אחת מהעיניים מעידה משהו אחר על בריאותנו, ואבחון אירידיולוגי מדויק יכול לסייע בטיפול בסחרחורות.

אבחון אירידיולוגי לסחרחורת

כאמור, כדי לאבחן בעיה כזו או אחרת – יש לבצע תחילה צילום של הקשתיות. לאחר מכן, מטפל או מטפלת מקצועיים ישאלו אתכם סדרה של שאלות כדי לאבחן במדויק את מצבכם. לאחר אבחון שאורך כשעה, ניתן יהיה להתאים לכם את הטיפול המדויק ביותר עבורכם. במקרים מסוימים, תישלחו לבדיקות נוספות, כולל בדיקות דם, כדי לבחון את המצב אפילו יותר לעומק.

טיפול אירידיולוגיה בסחרחורות: הדרך הטבעית לשיפור הבריאות

ביצעתם בדיקות, עברתם אבחון וקיבלתם תשובה בנוגע לסחרחורות שאתם סובלים מהן. לאן ממשיכים מכאן? באירידיולוגיה ישנה התמקדות על טיפולים בצמחי מרפא כדי להביא לאיזון המיוחל של הגוף. הטיפול הטבעי הזה משלב את כל מערכות הגוף, וכדי להביא לפתרון מהותי – אתם תקבלו תכנית טיפול שכוללת תוספי תזונה, שימוש בצמחי מרפא, שגרת אימון, התאמת תזונה ועוד.

מדובר בפתרון ארוך טווח לבעיות שונות, כך שהטיפול הראשון עשוי להתפרש על פני כמה חודשים. במקרים מסוימים, אתם תרגישו שיפור תוך זמן קצר, באמצעות טיפול ממוקד וקצר יותר.

כדי להרגיש את ההקלה המיוחלת בסחרחורות, חשוב שתעברו אבחון ותקבלו טיפול במכון מקצועי. במכון "אירידיולוגיה יעל בן-חור", זמינים לכם טיפולים מותאמים אישית למגוון בעיות. אצלנו תיהנו מאבחון מדויק מאת נטורופתית, קינסילוגית ואירידיולוגית מוסמכת עם שנים של ניסיון בתחום. אם אתם סובלים מסחרחורות – אל תהססו. פנו למרפאה בהקדם ותיהנו מפתרונות טבעיים לסחרחורת ובעיות אחרות.

וניתן גם להתייעץ איתי

אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות.

לקליניקה שלי סניפים בהרצליה ובנתניה, ובה נבנה ביחד תכנית טיפולים המותאמת לצורכי הגוף שלכם.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפול בכאבי בטן

כאבי בטן לא מוסברים יכולים לפגום באורח חיינו, להוות מטרד של ממש ומקור לתסכול מתמשך. מטופלים רבים המבקשים לבחון אלטרנטיבות טיפוליות טבעיות, ניגשים לכך לאחר

להמשך קריאה »

דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת

להמשך קריאה »

טיפול בבחילות

במרבית המקרים לבחילות מתלווה אי נחת בבטן, ולעתים אף ממש כאב מובהק. אולם גם אם הבחילה היא זו הנוכחת יותר מן הכאב, הרי שהיא משפיעה

להמשך קריאה »

פרחי באך להרגעה

בחיי היום יום אנו חשופים למגוון רחב של גורמי מתח שונים; חלקם סביבתיים-חיצוניים כגון ריבוי משימות ומטלות בעבודה או בלימודים, סביבת עבודה שאיננה נעימה לנו

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: