דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת יודעת להציף זאת ולאותת לנו בדמות חולי, כאב, שינויים פיזיולוגיים וגם סוגיות רגשיות.

האוריקולותרפיה (טיפול באמצעות דיקור באוזן) הינה מערכת אבחונית מן הרפואה המשלימה החוזרת אלפי שנים אחורה אל מערכות הרפואה המסורתיות. גישה טיפולית זו רואה באוזננו כאמצעי דרכו גופנו יכול לספר לנו על התהליכים הפנימיים המתרחשים בו.

לצד היותה טכניקת אבחון, הרי שלפי האוריקולותרפיה, באוזן מצויות נקודות שונות כאשר כל נקודה מקושרת לאיבר ומערכת אחרים. גירוי אותן הנקודות באמצעות דיקור עדין, יכול לסייע להשיב את האיזון למערכות הפנימיות שבגופנו ולקדם אורח חיים בריא יותר.

זוהי שיטה טיפולית הדומה במהותה לרפלקסולוגיה ובה איברי הגוף מגולמים בנקודות שונות בכפות הרגליים והידיים, ושדומה לאירידיולוגיה ובה קשתיות עינינו יכולות לספר לנו את אשר מתחולל בגופנו.

מתי מומלץ לגשת לדיקור אוזן?

חשוב לציין כי דיקור אוזני איננו נועד לטפל במצבים של דלקתיות או מחלות אקוטיות. הטיפול נועד לאיזון המערכות שבגוף וכן לאיזון רגשי.

כך למשל, מטופל המבקש להרזות, יכול למצוא את הדיקור באוזן לעזר רב שכן הוא מסייע לניקוי הכבד, הוא עובד על השובע וגם מקדם אורח חיים רגוע ושליו יותר, דבר המונע אכילה רגשית.

הדיקור יכול לסייע ל:

  • קידום תהליכי הרזיה
  • טיפול בתחושת תשישות ממושכת וחוסר חיוניות
  • מערכת חיסונית מוחלשת
  • גמילה מעישון ושתייה
  • גמילה מסוכרים ודברי מתיקה
  • סילוק רעלים מן הגוף והאצת התהליכים בכבד ובכליות
  • ותהליכים הדוגמים להם.

בכללותו, דיקור אוזן מסייע להפעיל את כל המערכות ומדרבן תהליכים פנימיים ורגשיים.

כיצד הטיפול נראה בפועל?

תשאול אבחוני

מטרתו של התשאול היא להבין מה הסוגיה עמה מתמודד המטופל, תחושות, תסמינים ורצונות. מה אנחנו מבקשים לשפר, במה אנחנו רוצים לטפל.

לעתים יש צורך באבחון לצד התשאול, כאשר התלונה עמה מגיע/ה המטופל/ה היא כללית כגון: חולשה כללית או נטייה לחלות ולהצטנן לעתים תכופות.

לעתים תהיה מטרה מאוד מכוונת וממוקדת כגון הרזיה או בעיה רגשית. במקרים שכאלו אבחון לצד תשאול, הוא קריטי שכן האם הנטייה להעלות במשקל נובעת מאכילה רגשית? או אולי מבלוטת תריס שעובדת לאט?

מיקומי הדיקור באוזן משתנים על-פי התשאול והאבחון.

דיקור אוזני

בדומה לדיקור סיני, חשוב לציין כי מדובר בתהליך המתפרש על מספר מפגשים.

בשונה מן הדיקור הסיני, מדובר במחטים זעירות עמן אנו ממשיכים לסדר יומנו ולא מסירים אותן עם סיום המפגש.

חשוב לי מאוד להסביר כי מדובר בתהליך שאיננו מסתיים במפגש אחד. כן היו לי מטופלים ומטופלות שחשו בשיפור לאחר מספר מפגשים בודדים והחליטו שלא לשוב. ישנם שעד היום מודים לי על השינוי שהתחולל, וישנם שהבינו כי מוטב לשוב לעוד מספר טיפולים למען השגת המטרה.

העקביות, וכל שכן בתהליך הראשוני, היא המפתח שלנו להצלחה.

טיפולים משלימים נלווים

כאן גם אשמח להציג את עצמי; שמי יעל בן-חור, מטפלת ברפואה משלימה.

נטורופתיתלצד היותי מדקרת באוזן, אני נטורופתית מוסמכת, אירידיולוגית, מטפלת בצמחי מרפא ופרחי באך.

תמיד לכל הטיפולים שאני עורכת, אני שמחה להביא עמי ערך מוסף בדמות בניית תפריט תזונתי המותאם אישית אל המטופל/ת.

אני מאמינה גדולה באמרה כי 'מה שאנחנו אוכלים, זה מה שאנחנו מקבלים'. מלבד העובדה שתזונה מאוזנת מסייעת להורדה במשקל, בכוחה לקדם אורח חיים רגוע יותר, לחזק את המערכת החיסונית, לקדם תחושת חיוניות ולהשיב את האיזון הפנימי למערכות הגוף.

התייעצו איתי

בכל שאלה בנושא דיקור באוזן וכן טיפולים משלימים נוספים, אני מזמינה אתכם ואתכן להשאיר לי פנייה באתר, ליצור עמי קשר טלפוני או לכתוב לי בוואטסאפ.

התייעצו עם יעל

התייעצו איתי בכל שאלה

אני מזמינה אתכם/ן להתייעץ איתי:

עשוי לעניין אתכם:

טיפול בכאבי בטן

כאבי בטן לא מוסברים יכולים לפגום באורח חיינו, להוות מטרד של ממש ומקור לתסכול מתמשך. מטופלים רבים המבקשים לבחון אלטרנטיבות טיפוליות טבעיות, ניגשים לכך לאחר

להמשך קריאה »

דיקור אוזן

לגופנו ישנן דרכים משלו לדבר עמנו. לרוב השיחות שלנו עמו 'עוברות מתחת לרדאר', וזאת כמובן בעתות של בריאות. אולם כאשר האיזון הפנימי מופר, אז המערכת

להמשך קריאה »

טיפול בבחילות

במרבית המקרים לבחילות מתלווה אי נחת בבטן, ולעתים אף ממש כאב מובהק. אולם גם אם הבחילה היא זו הנוכחת יותר מן הכאב, הרי שהיא משפיעה

להמשך קריאה »

פרחי באך להרגעה

בחיי היום יום אנו חשופים למגוון רחב של גורמי מתח שונים; חלקם סביבתיים-חיצוניים כגון ריבוי משימות ומטלות בעבודה או בלימודים, סביבת עבודה שאיננה נעימה לנו

להמשך קריאה »

טיפולים נפוצים: