נטורופתית

אבחון באמצעות אירידולוגיה

מאת: יעל בן-חור

אירידיולוגית, נטורופתית, קיניזיולוגית. מטפלת בצמחי באך ותוספי תזונה. בעלות חנות "הילה בטבע"

אירידולוגיה – העין היא ראי הגוף והנפש.

אירידולוגיה הינה ניתוח (אנליזה) מצב בריאותי כללי באמצעות התבוננות באיריסים של העיניים. אירידולוגיה היא שיטת אבחון בה בוחנים את השתקפות הגוף והנפש, גנטיקה וסימני חסר.

בשיטת אבחון זו, ניתן לראות את כל מערכות הגוף – מהמוח, דרך הגרון והלוע הקיבה מערכת העיכול מערכת השלד ועד קצות אצבעות הרגליים.

התהליך מבוצע באמצעות צילום האיריסים (החלק הצבעוני של העין) במצלמה מיוחדת וניתוח המשלב הסתכלות מטפל ביחד עם סריקה ממוחשבת של הסימנים המופיעים בתמונות האיריסים.

באמצעות התבוננות וניתוח האיריסים ניתן לזהות סימנים רבים ולהעריך את מצבו הבריאותי של הנבדק, מצב פיזי, מצב רגשי ומנטלי, גנטיקה ותכונות מולדות. הערכת רמת תפקודם של מערכות הגוף והאיברים השונים. חולשות, דלקות, התפתחות מחלות, שינויים במבנה רקמות הגוף, מידת הספיגה של חומרים חיוניים בגוף, מחסור בוויטמינים ומינרלים, עמידות הגוף בפני מחלות, זרימה ואיכות הדם, נטייה לסוכרת, הסתיידות כלי הדם, פרזיטים ופטריות, הצטברות רעלים, פעילות יתר או תת פעילות של איברים ובלוטות ולעיתים אף לצפות תהליכים בריאותיים עתידיים, אשר בבדיקות רגילות עדיין אין להם כל סימן או רמז. 
מתוך האיריסים, משתקף אורח חייו של האדם הנבדק בעבר ובהווה, והנזקים הנגרמים או עשויים להיגרם כתוצאה מאורח חיים זה. הבדיקה אינה פולשנית ואינה כואבת.

מטרת האנליזה האירדולוגית היא לבנות תוכנית לשיקום הנקודות החלשות בבריאותו של הנבדק כפי שמשתקפים הדברים מן האיריסים, ולהתוות דרך חדשה לאיכות חיים ולאורח חיים בריא יותר באמצעות תזונה מתאימה, תוספי תזונה ועצות מעשיות לחיים שמחים איכותיים ומלאים יותר. 

התהליך מתבצע בפגישה אחת עד שתיים.
מפגש בסיסי: צילום האיריסים ושיחת התרשמות עם המטופל (עד שעה).
מפגש נוסף ל(פי דרישת הנבדק): הגשת האנליזה והמלצות והנחיות טיפוליות טבעיות ולאורח חיים בריא (מפגש של כשעה וחצי עד שעתיים).

אבחון אירידיולוגי

בשלב הראשון מצלמים כל עין בנפרד בעזרת מצלמה ייחודית המעבירה את המידע למחשב.

בהמשך בוחנים את קשתית העין, לובן העין, סימנים שונים, צורות שונות וכיוצא באלה.

לאחר התעמקות של מספר דקות מתחיל האבחון הנמשך כשעה. המטופל מקשיב ושואל שאלות ספציפיות באשר לבריאותו. לאחר שהמאבחן מסכם את האבחון  מתחיל התהליך הטיפולי בהתאם לבדיקות דם ובירורים רפואיים נוספים, אם דרושים כאלה.

אבחון אירידיולוגי לבעיה קיימת

כל גוון, צורה וסימן בקשתית העין מסמלים מידע משמעותי עבור המאבחן. באמצעות האירידולוגיה, ניתן לאתר בעיה דלקת בקיבה, עצירות קנדידה, בעיות סוכרת תלחץ דם, כאבי שלד  פיברומיאלגיה ,ועוד בעיות פיזיות רבות. כמובן שההשתקפות כוללת את כל המערכות, כולל נפש האדם, שכלו ורגשותיו. המאבחן יכול לאתר דיכאון, טראומה רגשית, בעיות אגו, חוסר ביטחון ועוד.

אבחון אירידיולוגי לסימנים/נטייה לבעיה בעתיד

האירידולוגיה היא רפואה אבחנתית ומונעת. בקשתית העין ניתן לאתר ולאבחן בעיות רפואיות "עתידיות", שרק החלו והמטופל טרם חש בהן. גם את היכולת של המטופל להגיב לטיפול ניתן לאבחן, וזאת על פי צפיפות הסיבים בקשתית העין. לדוגמה: מארג סיבים צפוף, משמעו יכולת ריפוי חזקה, לעומת מארג סיבים פתוח שמשמעו יכולת ריפוי חלשה. לפי יכולת התגובה של המטופל נדע האם הטיפול יהיה חזק וקצר או עדין וארוך יותר. הצלחת האבחון עומדת בין 90 ל-95 אחוזים.

מה "אומרות" העיניים?

כל עין משקפת מערכות גוף אחרות.

עין ימין – בצד אחד של עין ימין משתקפים פי הטבעת, הלבלב, הכבד ועוד.

עין שמאל – בעין שמאל משתקפים הטחול, הלב בלוטת התריס ועוד.

איברים נוספים כמו ריאות, כליות רגליים וקיבה משתקפים בשתי העיניים.

צבע העיניים:

עיניים כחולות, מעידות על רגישות במערכת החיסונית ובמערכת הלימפה.

עיניים בגוון אפור-כחול, מעידות על נטייה להשמנה וחומציות יתר.

עיניים חומות, מסמנות רגישות במערכת העצבים ומערכת העיכול.

עיניים בצבע חום מעורב, יכולות להעיד על נטייה לסוכרת, בעיות בכליות או בעיות נוספות.

צבע מקשר: גם הוא מעיד על מצב רפואי. אם הוא נוטה לצהוב, אזי יש נטייה לדלקות בדרכי השתן ובכליות; אם הוא בצבע חום, הכבד שלכם חלש; אם כתום, אזי יש לכם סיכוי לבעיות בלבלב או לסוכרת.

סימנים נוספים בעין:

שולי האישון (קו העטרה) מצביעים על מערכת העצבים האוטונומית ושרירי המעיים, ואילו החלל בקשתית (לקונה) מצביע על חולשות באיבר ספציפי בגוף (תלוי במיקום).

נקודות פיגמנטציה יעידו על תורשה- נקודה כתומה מעידה על סוכר, חומה על כבד ושחורה על מערכת החיסון.

סימן דמוי שרשרת פנינים סביב החלק החיצוני של הקשתית, מעיד על חולשה של מערכת החיסון. טבעת כהה שמקיפה את קשתית העין, מבשרת על חוסר איזון בפעילות העור. אם זיהיתם טבעת כחולה, כנראה שאתם סובלים מחוסר ברזל או חוסר חמצן ואם היא בצבע סגול, ייתכן ואתם סובלים מחולשה בכלי הדם.

מי מגיע לאבחון אירידיולוגי?

לרוב הקהל שמגיע הוא נשים בעלות מודעות ואמונה. 70% נשים ורק 30% גברים. לרוב מדובר במטופלים עם בעיה ספציפית, ממנה הם סובלים כאשר הרפואה הקונבנציונלית לא הצליחה לאתר אותה או שהטיפול לא הניב תוצאות.

הטיפול יעיל לתינוקות, ילדים, נוער ומבוגרים. בני הנוער, ברובם, מגיעים עם בעיות השמנה, בעיות קיבה ,אי סבילות  למזון, אלרגיות אקנה והפרעות קשב וריכוז. התינוקות מטופלים, על פי רוב, בבעיות שינה, עצירויות, גזים ועוד.

תהליך ניקוי הגוף

תהליך ניקוי הגוף בהתאמה אישית יעיל לבריאות הגוף גם מבלי שיהיה פולשני, כלומר ללא שימוש בחוקני קפה וכיוצא באלה, אלא אך ורק בעזרת תזונה נכונה ופעילות גופנית, תוך התאמה אישית.

משך הטיפול נבע בהתאם לבעיה הספציפית של המטופל, לכן הטיפול עשוי לארוך מספר חודשים, אך הוא גם יכול להיות קצר וקולע. השיפור במצב הרפואי מתחיל לרוב כבר מהטיפול הראשון או השני.

הטיפול כולל תוספי תזונה, פרחי באך, התאמת תפריט תזונה והתאמת פעילות ספורטיבית. הטיפול הסופי נקבע רק לאחר האבחון האירידיולוגי ותשאול מלא של המטופל. לעיתים נעשה גם דיקור, הכל בהתאם לאבחון. האירידולוגיה היא כלי אבחון מדויק הנותן את הכלים לטיפול ממוקד. ניתן לראות את מקור הבעיה הרפואית בבירור. כאשר יש בעיות הנובעות ממצב נפשי, נעשה שימוש בקינסיולוגיה (גוף ונפש), טיפול רגשי הכולל גם שיחות.

אירידיולוגיה – עינייך מספרות מה עובר עלייך

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתבות נוספות באתר

נטורופתיה

נטורפתיה

מהי נטורופתיה? נטורופתיה הינה גישת ריפוי טבעית המשלבת בין גישות טבעיות מהרפואה המסורתית לגישות מודרניות המבוססות על עדויות קליניות ומחקרים.

לכתבה המלאה לחצו כאן
קינסיולוגיה

קינסיולוגיה

הטיפול הקינסיולוגי: ההדרכה הקינסיולוגית נותנת כלים העוזרים להתמודד עם דפוסי התנהגות המהווים הפרעה בתפקוד היום יומי. בנוסף, הקינסיולוגיה היא שיטה

לכתבה המלאה לחצו כאן
אתם יכולים להרגיש טוב יותר !
התקשרו אלי ואשמח לעזור
יעל בן-חור
מטפלת שרואה אותך

המלצות מטופלים