דאבת שרירים היא מצב ארוך טווך הגורם לכאבים בכל הגוף. 

סמפטומים לדאבת שרירים

טיפול בדאבת שרירים

נכון להיום אין תרופה לדאבת שרירים. אך ישנם טיפולים שונים להקלה על הסימפטומים ולעזור בהתמודדות עם המצב. 

כיום הטיפול הנו תרופתי עם משככי כאבים כאבים ונוגדי דיכאון. אך אפשר גם לגשת לדרכים טבעיות ושינויים באורך החיים, שיעזרו בהקלה על מצב לא פשוט בכלל. תכניות אימון שונות, טכניקות הרפיה, נמצאו במחקרים כעוזרים בהקלה על כאבים לסובלים מדאבת שרירים.

הגורמים לדאבת שרירים? 

לצערנו מחקרים לא מצאו את הגורמים לדאבת שרירים. יש המקשרים אותה לחוסר איזון ולרמות לא תקינות של כימיקלים במוח, האחראים לשינויים באופן שבו מערכת העצבים (המוח, חוט השדרה והעצבים) מעבדים הודעות כאב ברחבי הגוף.

מחקרים נוספים מקשרים דאבת שרירים לגנים ובמקרים רבים נראה שהגורם הגיע ממקור חיצוני כגון פגיעה פיזית: לידה קשה, פציעה, זיהום, ניתוח. או מקור חיצוני נפשי כגון: אבדה של אדם קרוב, התמוטטות מערכת יחסים ועוד.

מי מושפע מדאבת שרירים

כפי שניתן להבין מהגורמים, כל אחד יכול לפתח דאבת שרירים. מחקים נוספים מעלים שדאבת שריריפ פוגעת בממוצע פי 7 בנשים לעומת גברים. לרוב המצב מתפתח בין הגילאים 30 ל -50, אך נמצאו ממצאים לדאבת שרירים אצל אנשים בכל גיל.

הערכות שונות מצביעות על כך שאחד מתוך 20 אנשים עלולים לסבול מדאבת שירים באופן זה או אחר. הקושי במחקרים נובע מהקושי באבחון של הסינדרום. אין בדיקה ספציפית למצב, והתסמינים יכולים להיות דומים למספר מצבים אחרים.

צמחים מרפא להקלה על תופעת דאבת השרירים

פניה לצמחי מרפא היא פנייה לדרך טבעית, ללא תופעות לוואי. הפנייה היא בראש ובראשונה לשיכוך הכאבי במספר דרכים בכדי לעכב את מעבר אותות הכאב אל מערכת העצבים. כמו כן ציינו תופעות המתקשרות לדאבת שירים והקלה על הסימפטומים יכולה לעזור בהתמודדות עם המצב.

כורכום: 

ידוע במשכך כאבים שהיה בשימוש אלפי שנים בשל פעילותו האנטי דלקתית. כורכום גם יכול לעזור למערכת העיכול והמעיים.

ולריאן: 

מכיל חומרים אשר משפיעים על מערכת העצבים ויכולים להקל או להפחית את הסבל מהכאב.

זנגביל (ג'ינג'ר)

צמח המגיע מהרפואה הסינית, ההודית וכן בשימוש ברפואה מערבית. זנגביל הנו צמח המסייע המנעית מחלות, הקלה על בחילות ובכל יכולות אנטי דלקתיות. בנוסף, זנגוויל עוזר לזרימת דם תקינה שיכולה להקל על כאבים.

רוזמרין ומרווה

מסייעים להגברת הריכוז ומתמקדים בסיוע בתופעות הנפשיות המתלוות לדאבת שרירים.

שורש ויתניה

מחזק ומרגיע את הגוף. אנשים החיים במצב של לחץ לזמן ממושך יכולים להשתמש בצמח להקלה על הלחץ אשר הנו טריגר לכאבים של דאבת שרירים. כמו כן למצבי הלחץ ניתן לצרף תמציות פרחי באך.

ליקוריש 

מדובר באחד מצמחי המרפא הידועים ביותר. מכיל חומרים ממריצים ומשפיע על מערכת החיסון ומחזק אותה.

אלוורה

לסופבלים מדאבת שרירים מצב של חולשה אינו מצב זר. אלוורה מסייע בהקלה על סימפטום זה.חולשה, עייפות ותשישות. 

חשוב לציין

רשימה זו הנה רשימה חלקית, אך גם הטיפול בדאבת שרירים, כמו כל טיפול, הנו טיפול אינדיווידואלי. טיפול בצמחי מרפא אינו צלחיך להתייעצות עם רופא.

יעל בן-חור

על ידי אבחון אירידיולוגי באופן פרטי ואישי, אני עוזרת ומייעצת במתןטיפול המבוסס על צמחי מרפא, פרחי באך ותוספים תזונתיים. 

דאבת שרירים הנה מצב אשר יכול להביא למעגל בלתי פוסק של כאבים פיזיים ונפשיים. על ידי האבחון על אחד ואחת יכולים להוביל לשינוי באורח חיים שיכול להביא להקלה אותה אתם מחפשים. 

אתם מוזמנים לפנות אלי ויחד נעשה כל מה שניתן בכדי להקל ולסייע.